Příčiny prohry viděl trenér Jiří Čelanský hlavně v nedostatečném pohybu Pirátů: „Sparta nás předčila v pohybu, z toho pramenila naše častá vyloučení. Tři góly jsme dostali v oslabení. Sparta je jedním z nejkvalitnějších soupeřů u nás a herně to potvrdili. Byli úplně někde jinde než my," konstatoval Čelanský po utkání European Trophy.

Kapitánem týmu byl Jaroslav Svoboda, který loňský rok hrál za Spartu i Lva Praha, ale bývalé spoluhráče nestačil před zápasem pozdravit: „S kluky ze Sparty jsem se před zápasem neviděl, nebyl čas," řekl k bývalým spoluhráčům. Z duelu ale nadšený nebyl: „Je to krutý výsledek, ale naštěstí je to příprava. Horší by to bylo v extralize. Sparta hrála dobře, my jsme měli zbytečný respekt. Chyběl nám hlavně důraz v osobních soubojích a koncentrovanost," popsal příčiny prohry útočník Pirátů.

Mezi nejlepší hráče v pirátském týmu patřili mladíci. Jeden z nich, Petr Mainer vstřelil jediný gól Pirátů: „Obránce na mě vyhodil puk a ujeli jsme dva na jednoho. Protihráč se stáhl ke spoluhráči, tak mi nezbývalo nic jiného než vystřelit. Zkusil jsem to pod vyrážečku a naštěstí to tam spadlo," popsal svoji premiérovou branku dvacetiletý útočník. Za první gól v týmu se obyčejně platí a nejinak je tomu i v Chomutově. „Za první gól máme nějaké taxy. Nejsem si jistý, ale myslím, že to je 1 000,- Kč," odhadoval střelec branky, která padla v 34. minutě.

Za Piráty nastoupilo v zápase všech pět posil - obránci Malec, Lakos, útočníci Bartečko, Balej a Svoboda, ale ani jeden z nich se výrazněji neprosadil. „Chce to nějaký čas, aby se posily zapracovali. Samozřejmě, čeká nás ještě hodně práce," je si vědom sportovní manažer Pirátů.

Posledně jmenovaný - Jaroslav Svoboda ví, že teď už tým musí zabrat: „Trenér už má vztyčený prst, protože je to druhý zápas a byly tam pořád stejné chyby. Musíme se už zkoncentrovat a začít hrát. Musíme si osvojit naordinovaný systém. Kdyby to trvalo delší dobu, bylo by to špatné," je si vědom dvou proher a hlavně předvedené hry Svoboda. Pochvaloval si ale fandící diváky, které bylo slyšet po celý zápas."Příjemným překvapením pro mně byli diváci, fandili i za nepříznivého stavu," našel Svoboda plus v prvním domácím utkání .

Další zápas European Trophy sehrají Piráti v Chomutově v úterý 13. srpna v 17:30 hodin s týmem UPC Vienna Capitals.