„Od první dvacetiminutovky jsme začali tak, jak jsme si přesně řekli. Sice nás potkalo několik zbytečných vyloučení, ale ustáli jsme je. Po parádní akci jsme vsítili gól na 1:0. Co se týče druhého dějství, tak to dle mého názoru rozhodlo. Díky častému vylučování soupeře jsme využili přesilových her, což nás dostalo na koně. Ke konci jsme naopak byli několikrát na trestné lavici my. Asi dvě minuty jsme hráli ve třech hráčích, ale parádně jsme tlak soupeře ubránili. Následně jsme se zatáhli, nechtěli jsme hrát a pouze bránit. Naší vinou a pasivitou jsme duel nakonec ještě zdramatizovali. V konečném závěru kluci odvedli parádní práci, utkání odbojovali, tudíž velká gratulace a velký dík za bojovnost," řekl domácí trenér Tomáš Hamara.

Druhý zápas na lavičce chomutovských Pirátů nevyšelo novému trenérovi Miroslav Buchalovi. Jeho celek tentokrát zajížděl na led Frýdku-Místku, kde musel skousnout těsnou prohru 2:3.

„Měli jsme špatný vstup do zápasu a poměrně brzo jsme inkasovali. Škoda závěru první třetiny, kdy jsme se nechali úplně zbytečně vyloučit a domácí přesilovku pět na tři využili. Nám se pak podařilo dát dva góly, ale potom zase přišla naše chyba, kdy jsme zbytečně faulovali. Asi rozhodla naše střelecká nemohoucnost. Měli jsme hodně střel, ale kvalitní gólman domácích podal výborný výkon. Určitě pomůže Třinci a myslím si, že to bude i jeden z nejlepších gólmanů v extralize, což v zápase potvrdil. Myslím si, že hodně rozhodla přesilovka pět na tři, měli jsme ji celkem dlouho, ale měli jsme strašně málo střel a hráli jsme ji složitě. Nenutili jsme se do koncovky," vyjádřil se jeden z chomutovských trenérů Petr Martínek.