Po střele Pirátů se puk zastavil na brankové čáře a nikdo z domácích ho nestihl uklidit do bezpečí. Dušek se pokoušel dorážet, ale nakonec si obránce Pavlík kotouč srazil do vlastní branky. Po pár minutách při opětovné signalizaci vyloučení domácích přidali Piráti druhou branku. Petr Šidlík z vrcholu kruhů všechno propálil a Janus podruhé kapituloval. Pokud si ale někdo myslel že je po zápase, hluboce se mýlil. Verva se ve druhé třetině zvedla a nejprve v početní výhodě snížil Gerhát a po něm srovnal skóre Piroš. Rozhodla tak až třetí třetina. V ní se Piráti dostali do dvojnásobné výhody. Tu dokázal využít Roman Červenka necelých devět minut před koncem třetí třetiny, když z pravého kruhu vyslal tvrdou ránu na Januse a ten potřetí lovil kotouč ze své sítě. Ať se domácí snažili sebevíc, s výsledkem už nic neudělali a tak si Piráti odvezli z Litvínova všechny tři body.

HC Verva Litvínov – Piráti Chomutov 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Gerhát (Hübl), 33. Piroš (Reichel) – 16. Sklenář, 19. Šidlík (Ölvecký), 52. Červenka (Rutta)

HC VERVA Litvínov: Janus (Řehoř) – Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo, Chaloupka, Sklenička – Lukeš, Hübl, Gerhát – Trávníček, Šimeček, Martynek – Piroš, Reichel, Duda – Doležal, Válek, Jurčík – Střibrný
Piráti Chomutov: Strmeň (Kristan) – Skinner, Rutta, Tejnor, Valach, Pereťjagin, Šidlík, Mrázek – Tomica, Červenka, Pospíšil – Hřebejk, Kämpf, Květoň – Sklenář, Dušek, Ölvecký – Račuk, Chlouba, Kaše
Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Flegl, Polonyi

Ohlasy po utkání:

Břetislav Kopřiva trenér Piráti Chomutov – Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale bohužel ve druhé třetině jsme mohli utkání ztratit. Soupeř nás hodně zatlačil a víme jak umí přesilovky. Pro nás bylo dobré, že to skončilo po druhé třetině 2:2. Ve třetí třetině už jsme však hráli zase svoji hru. Bohužel v utkání jsme přišli o několik hráčů.Neříkám, že to byla úmyslná zranění a uvidíme co z toho bude dál. Zápas jsme museli dohrát jen na pár lidí. Ale někteří kluci se ukázali dnes ve velmi dobrém světle.

Jiří Šlágr trenér HC Verva Litvínov – Já si myslím, že jsme do utkání vstoupili dobře. Řekl bych, že prvních deset minut jsme měli navrch. Bohužel pak se to začalo otáčet a dali jsme si sami dva góly. Jeden skutečně vlastní,k když jsme nedokázali včas s kotoučem vybruslit od brány. Ve druhé třetině jsme to ale otočili a měli navrch. Bohužel jsme utkání úplně otočit nedokázali. Ve třetí třetině úplně nevím co se stalo.Přestali jsme bruslit a střílet a to je neomluvitelné. Bez střelby na bránu se nedá vyhrát a tak jsme si zápas prohráli sami.