Piráti do zápasu nastoupili téměř ve stejné sestavě jako v úterý v Karlových Varech, naopak Litvínovští měli na ledě hodně mladou sestavu. Před nedělním zápasem Champions Hockey League s finským týmem Espoo Blues se na ledě neobjevili brankář Janus, obránci Kubát, Pavelka, Pavlík, Kokeš a útočníci Jánský, Hübl, Lukeš, Trávníček, Martynek, Hanzl, Piroš, Hořava nebo Gerhát. Nahradili je mladíci ze širšího kádru a juniorky, kteří se představili hlavně jako zdatní bruslaři.

„Věděli jsme, že Litvínov nastoupí v mladé sestavě, přesto byl zápas těžký a vyrovnaný. Přesně, jak jsme čekali. Hráli agresivně, dobře bruslili a byli velice rychlí," charakterizoval na klubovém webu znaky litvínovské hry Štěpán Hřebejk.

V utkání začali podle očekávání aktivněji Piráti, jenom za prvních 90 sekund musel Horák třikrát zasahovat. První velkou možnost měl Vladimír Růžička ml., Horák ale odolal a Pospíšil vzápětí před odkrytou klecí neuspěl.

Síť litvínovské branky se rozvlnila až v prostřední části hry, kterou orámovaly dva góly Chomutova. První padl už po 54 sekundách hry po chybě Písaříka. Litvínovský obránce vyslal kotouč přímo na hůl Marka Hovorky a pro slovenského útočníka nebyl problém najít rozjetého Antonína Duška, který zakončil bekhendový blafák nad Horáka (0:1).

Druhá branka Pirátů padla 39 vteřin před koncem třetiny. Štěpán Hřebejk využil přesilovou hru, když kotouč po jeho nahození téměř z nulového úhlu zapadl přesně za tyč domácí branky (0:2).

Litvínovští mladíci mohli skórovat v polovině utkání v minutu dlouhé přesilovce pět na tři, když byli vyloučeni Dušek a Kämpf, ale ani s podporou zkušenějších obránců jim to nevyšlo.

"Oslabení o dva hráče v půlce zápasu bylo určitě zlomovým okamžikem zápasu, který nás přiblížil k vítězství," řekl na klubovém webu Štěpán Hřebejk.

Ve třetím dějství padla jenom jediná branka a to do sítě Strmeně, který ve 32. minutě vystřídal Kopřivu. Písařík získal v přesilové hře kotouč ve středním pásmu, protáhl se do zakončení a natlačil puk pod betony chomutovského brankáře (1:2).

Postaral se tak o dramatický závěr, ale domácí nevyužili ani minutovou power play. Vyslali v ní pouze jedinou střelu, ta byla ale tečována nad branku Pirátů.

Chomutov – Litvínov 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Písařík – 21. Dušek (Hovorka), 40. Hřebejk (Hovorka). Rozhodčí: Grech, Petružálek – Šulo, Rozlílek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 210. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Litvínov: Horák – Frolo, Chaloupka, Sklenička, Hora, Baránek, Gula, Šesták – Šrámek, Jurčík, Písařík – Mical, Smolka, Řehoř – Štěpka, Válek, Zdeněk – Ujfaluši, Havlíček, Šimeček.

Chomutov: Kopřiva (32. Strmeň) – Redlihs, Rutta, Dlapa, Jánošík, Kranjc, Szathmáry, Bláha, Šidlík – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Vondrka, V. Růžička ml., D. Květoň – Sklenář, Kämpf, Pospíšil – Tomica, D. Kaše, L. Květoň.