V utkání na Kladně nastoupí v brance Miroslav Hanuljak, kterého nový trenér Pirátů ustanovil mezi brankáři na post č. 1. „Jeho výkony jsem měl možnost sledovat na vlastní oči, v Kadani nám vyhrál spoustu zápasů. S gólmany jsem si sedl a řekl jim, že sázím na Míru. Po změnách gólmanů v posledních zápasech jsem se rozhodl pro něho, ať si to odbojuje." Hrát nebude kvůli zranění Marek Račuk a kvůli viróze je nejistý start kapitána Milana Krafta.

Kladno po odchodu zámořských hvězd, které se po skončení výluky vrátily za Atlantik, opustili i Ivan Majeský, Petr Mocek a do švédské Elitserie se vrátil Jan Hlaváč. Naopak smlouvu do konce sezony podepsal s Rytíři dvaadvacetiletý lotyšský reprezentant Koba Jass. Dravé křídlo by mělo za Kladno poprvé nastoupit už v zápase s Chomutovem.

Rytíři ztratili pozici v první šestce zabezpečující přímý postup do čtvrtfinále play-off. Poslední tři utkání prohráli, mimo jiné i venkovní zápas v Pardubicích.

Piráti chtějí navázat na výkon z první třetiny proti Třinci. „Výkonem jako v první třetině proti Třinci se chceme prezentovat v zápasech po zbytek sezony," komentoval výborný výkon Pirátů v úvodní dvacetiminutovce Jiří Čelanský. I útočník Třince Jiří Polanský ocenil výkon Pirátů: „Chomutov nás v první třetině zaskočil, hrál opravdu výborně. I v šatně jsme si říkali, že tohle není výkon posledního mužstva tabulky."

Potvrdí jeho slova Piráti dnes od 17:30 hodin na ledě Kladna?