Piráti, kteří do derby nastoupili s čerstvou ofenzivní posilou Polákem, vedli 2:0, Verva poprvé v sestavě s Pšurným, Martynkem a Rapáčem pak ale třemi góly v řadě skóre otočila. Regionální rivalové se nakonec rozešli smírně, když remízu zařídil ve 45. minutě Lušňák.

„Bylo to vyrovnané utkání.  Dokázali jsme vstřelit dva góly, ale pak jsme se možná nechali vedením trochu uchlácholit a inkasovali jsme tři branky," přiznal chomutovský útočník Milan Kraft. „Utkání bylo docela vyhecované, ale to k derby patří."

Pirátům vyšel fantasticky vstup do utkání, když se už po 22 vteřinách ujala hned první střela, kterou na Fraňka vyslal Kraft. Další branku pak přidal Jíra, který využil přesilovku. Dvougólový náskok ale dokázali hosté, kteří přijeli do Chomutova bez Ručinského, vymazat. Ještě v první třetině snížila slovenská posila Baláž a krátce po přestávce srovnal Frolík. Nenasytné Vervě to nestačilo. Uběhlo sedm minut od vyrovnání a Hübl dokonal obrat – 2:3.

Ve 45. minutě našli domácí odpověď v přesilovce, kterou využil Lušňák. V závěru se několikrát vyznamenali oba brankáři Franěk a Kostúr, který v polovině utkání vystřídal Řehoře, a protože se neprodlužovalo, podkrušnohorské derby vítěze nemělo.

Chomutov už jen bude vyhlížet start extraligy, kterou zahájí 13. září doma s Brnem. „V naší hře jsou ještě nějaké chyby, ale s přípravou můžeme být spokojení. Díky European Trophy jsme mohli hrát se spoustou kvalitních soupeřů," pochvaloval si útočník Pirátů Kraft.

Litvínov extraligová generálka teprve čeká. Na ledě Ústí ji absolvuje tento čtvrtek.

Chomutov – Litvínov 3:3

Branky a nahrávky: 1. Kraft (Důras, Hřebejk), 13. Jíra (Macháček, Hafenrichter), 45. Lušňák (Mrázek) – 15. Baláž, 22. Frolík (Černý), 29. Hübl (Lukeš, Majdan). Třetiny: 2:1, 0:2, 1:0.

Piráti Chomutov: Řehoř (30. Kostúr) – Palin, Pulpán, Mrázek, Rutta, Bartejs, Rýgl, Macháček, Lučka – Hřebejk, Kraft, Důras – Procházka, Polák, Hruška – Hafenrichter, Gajovský, Jíra – Hromas, Sikora, Lušňák.

Litvínov: Franěk – Jareš, Skříteský, Kubát, Gula, Ejem, Posmyk, Havelka, Kousalík – Martynek, Hübl, Pšurný – Hanzl, Trávníček, Baláž – Kubinčák, Majdan, Rapáč – Lukeš, Frolík, Černý.