Chomutov na Oceláře vletěl a jeho hráči byli daleko víc na puku. Už ve třetí minutě si vynutili první přesilovou hru. Na trestnou lavici šel za sekání třinecký Krajíček. Piráti ale početní výhodu nevyužili. I nadále však měli převahu. Ve dvanácté minutě si šel sednout třinecký Růžička, ale ani tentokrát domácí branku nedali. To samé se opakovalo v sedmnácté minutě, kdy si Marcinko, vysloužil další trest, tentokrát na deset minut. Ani teď se ale diváci branky nedočkali. První bezbrankovou třetinu zakončil pět sekund před sirénou sekáním domácí Skokan.

Druhou třetinu začali domácí v oslabení, postupně se však vrátili ke své aktivní hře. Hosté ale také nenechali domácího gólmana Lukeše v klidu. Přesně v polovině utkání měli hosté další početní výhodu za provinění Hlavy a opět z toho gól nebyl. Po sedmi minutách hry však Hlava své vyloučení náležitě odčinil, kdy dostal parádní nahrávku zpoza rohu a nekompromisně poslal kotouč do horního rohu nad lapačku gólmana Hrubce. Víc gólů však druhá třetina nepřinesla.

Třetí část začali domácí opět aktivně. Snaha o rozhodnutí zápasu byla z jejich strany evidentní. Ve 42. minutě si Skokan najel před brankáře Hrubce ale místo zakončení nezištně přihrál Koblasovi, který zvýšil na 2:0. Radost Pirátů však netrvala dlouho. Vzápětí se třinecký Petružálek protáhl až před Lukeše a střelou nad beton ho překonal. Dal tak Třinci ještě naději. Následovala opatrná hra z obou stran, až dostali domácí velkou šanci rozhodnout, když měli dvojnásobnou přesilovku. Bohužel svou šanci rozhodnout zápas nevyužili. Tři minuty před koncem třetiny si však domácí zkomplikovali život, když šel na trestnou lavici Knot. Hosté vzápětí odvolali gólmana ale ani v šesti se jim nepodařilo Lukeše překonat. To se jim podařilo až sedm vteřin před koncem při hře bez brankáře. Šťastným střelcem vyrovnávací branky Třince byl Kovarčík. Šlo se do prodloužení, ve kterém dokázali domácí získat druhý bod zásluhou Růžičky.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 3:2
(0:0, 1:0, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Hlava (Šťovíček, Lauko), 41. Koblasa (Skokan, Smejkal), 61. V. Růžička (Vondrka) – 42. Petružálek (Jank), 60. O. Kovařčík (Hrňa), 61 Růžička.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Pavlát) – Knot, Valach, Dietz, Flemming, L. Chalupa, Slovák, Szathmáry – Koblasa, Smejkal, Skokan – Sklenář, V. Růžička, Vondrka – Poletín, Huml, Vantuch – Lauko, Šťovíček, Hlava.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Jank, L. Kovář, Zahradníček – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Petružálek – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík.

Ohlasy po utkání:

Marek Zadina trenér HC Oceláři Třinec: „Dnes jsme v první třetině podali snad úplně nejhorší výkon v sezoně. Nemohli jsme se dostat do hry. Chyběl nám pohyb, nedokázali jsme si nahrát. V kabině jsme si to pak vyříkali a přišlo nějaké zlepšení, ale pořád jsme prohrávali osobní souboje. Prohrávali jsme o branku, pak o dvě a bylo to těžké, pak ale přišla naše první branka a zvedli jsme se. Pak jsme do toho dali všechno, vyrovnali, ale bohužel druhý bod už jsme nezískali.“

Petr Martínek, trenér Piráti Chomutov: „My jsme dnes odehráli skvělé utkání, hned od prvního vhazování jsme hráli hru, kterou jsme si řekli. Bohužel jsme nevyužili všechny své šance. V závěru jsme přišli o jeden bod a to je velká škoda. Stalo se nám to už několikrát. Dostat vyrovnávací gól pár vteřin před koncem, to je špatné. Na druhu stranu, máme dva body a musíme bojovat až do konce. Já věřím, že si to nakonec rozdáme o postup tady doma v tom posledním zápase se Spartou.