První příležitost v zápase přinesla první přesilová hra Chomutovských, kterou hráli při vyloučení Jakuba Svobody za hákování. Střely Rutty ani Jánošíka góly ale nepřinesly. Vary se dostaly do dobré střelecké příležitosti v 8. minutě, kdy Huna s Bartekem jeli v přečíslení dva na jednoho. Proti střele posledně jmenovaného se ale Jakub Čech v brance Pirátů stačil přemístit. Největší příležitosti si Chomutov vypracoval v druhé desetiminutovce první třetiny. Nejdříve se Chlouba stahovačkou zbavil dvou obránců Energie a ocitl se sám před varským brankářem. Jeho střelu mezi betony stačil ale Závorka vyrazit. Ke gólu nevedly ani dvě dorážky Jánošíka v řadě ani přesilová hra Chomutova o dva hráče v závěrečných minutách. V ní Červenka po závaru trefil pouze tyčku hostující klece.

„Nevyhráli jsme tři zápasy a dnes jsme potřebovali bodovat. Myslím si sice, že první půlka z naší strany nebyla úplně pohledná, ale potřebovali jsme odbojovat jeden zápas. Zabojovali jsme, povedlo se nám to a doufám, že příští utkání si budeme už věřit víc," řekl kutkání reprezentační obránce Jan Rutta.

Druhá třetina začala sedmapadesát sekund trvající přesilovou hrou Chomutova o dva hráče, ale domácí z ní vytěžili pouze střelu Valacha od modré čáry. Piráti nehrozili hostujícího brankáře ani v pokračující přesilové hře o jednoho hráče, naopak do příležitostí se dostaly Karlovy Vary. Trenér Růžička si tak už po necelých čtyřech minutách prostřední třetiny vyžádal oddechový čas. Tlak Varů ale pokračoval, což se promítlo do 56 sekund trvající přesilové hry o dva hráče. Největší příležitost měl Jakub Svoboda, ale nestačil zasunout puk za Čechova záda.

„Nedáváme góly, máme přesilovku pět na tři, pět na čtyři, ale branku nedáme. Soupeřovu branku málo ohrožujeme," nebyl spokojen s produktivitou útočník Energie Michal Vachovec.

Na první branku se čekalo téměř 36 minut. Po přihrávce spoza branky se střelou nad rameno karlovarského brankáře prosadil Brett Skinner (1:0). Druhý gól dělilo od úvodní branky pouze 69 sekund. Autorem byl Rutta, který si vyměnil puk s Červenkou a z mezikruží prostřelil Závorku (2:0).

„Perfektně jsme bránili, Vary jsme nepustili do šancí. My jsme si příležitosti vypracovali a dali jsme rychlé dva góly. Proměnili jsme přesilovku a to nás uklidnilo," vyjádřil se k utkání Jakub Čech, který ve dvou zápasech za Piráty inkasoval ze hry pouze dvě branky.

Třetí třetina začala příležitostí Chomutova, kterou si vypracovala čtvrtá domácí formace. Račuk namířil puk ale jenom do Závorku a Chrpa už nestačil dotlačit kotouč do hostující branky.V 47. minutě měl velkou příležitost Ölvecký, před kterým po přečíslení tři na dva byla už jenom prázdná branka. Na poslední chvíli ale vložil hůl do dráhy puku karlovarský obránce.

Karlovy Vary utkání zdramatizovaly necelých šest minut před koncem, kdy se dostal do úniku Rachůnek a skóroval mezi Čechovy betony.Velkou šanci na vyrovnání měl 90 sekund před koncem Bartek, ale nestačil usměrnit kotouč do poloprázdné branky. Pojistku v karlovarské power play přidal nakonec 72 setin sekundy před koncem do prázdné branky Růžička.

J.Šťastný (Chomutov): Poslední tři utkání jsme prohráli a chtěli jsme to zastavit. Viděli jsme poslední zápas Varů doma s Boleslaví, hráli výborně. Snažili jsme se co nejlépe připravit a musím říct, že dnes jsme za tři body hodně rádi. Chtěl bych poděkovat všem hráčům i hráčům z Kadaně. Využili jsme naši farmu a celý čtvrtý útok tvořili mladí hráči, kteří táhnou Kadaň.

Oremus (K. Vary): Absolutně jsme se neudrželi na puku v útočné třetině, nevytvořili jsme si šance, takže ke spokojenosti máme hodně daleko. Potřebujeme body, ale opět jsme prohráli. S výkonem, který jsme předvedli, jsme body ani získat nemohli. S dnešním výkonem jsem velmi nespokojený.

Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 36. Skinner (Červenka), 37. Rutta (Červenka), 60. Růžička ml. (Červenka) - T. Rachůnek (Marosz, Bičánek).

Rozhodčí: Hribik, Horák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4903.

Piráti Chomutov: J. Čech – Rutta, Skinner, Valach, Jánošík, Harant, Peretiagin, Mrázek, Dlapa – Hřebejk, Červenka, Ölvecký – D. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka – Chlouba, Dušek, Sklenář – Hlava, Račuk, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Dvořák, Bičánek, Benák, Gulaši, Rodney, Sičák, J.Tomeček, Redlihs – Koblasa, Vachovec, Gorčík - Svoboda, Marosz,T.Rachůnek – Bartek, Bulík,Huna – Tomeček,Osmík, Harkabus. Trenéři: Oremus a Mlejnek.