„První týden je víceméně o tom, aby si kluci zvykli na novou výstroj, ze začátku jsme dělali základní věci. Koncem týdne jsme se už zaměřili i na taktiku. Dělali jsme hlavně činnosti v obranném pásmu a dnes (pozn. red.: rozhovor byl pořízený v pátek) už i návyky ve středním pásmu. Ale drtivá většina věcí se týkala obranného pásma," konstatoval trenér Jiří Čelanský.

Na tréninku Piráti nacvičovali mimo jiné i činnosti po získání puku ve vlastním obranném pásmu. Nebylo vidno žádné zajíždění s pukem za vlastní bránu, ale okamžitý přechod na protivníkovu polovinu. „Jakmile získáme kotouč v obranném pásmu, hned musí jít dopředu. Tím se chceme prezentovat pro příští sezonu," upřesnil trenér a současně sportovní manažer.

Na ledě kromě hráčů v poli byli přítomni i tři brankáři Hanuljak, Kostúr a mladý Strmeň. Jaká bude jejich pozice v sezoně, osvětlil trenér: „Třetí brankář bude na farmě a kdo to bude, tak to ještě uvidíme. Ale filozofie je taková, že třetí gólman z prvního mužstva by si měl říkat o post jedničky v Kadani. Loňskou sezonu jsme měli vyrovnané tři brankáře, letošní sezonu minimálně dva jsou na stejné úrovni, třetí je junior, který zatím nemá zkušenost se seniorským hokejem."

V loňském ročníku po nástupu k týmu stanovil Jiří Čelanský jasnou jedničkou Miroslava Hanuljaka, ale jak to bude v nadcházející sezoně? „Asi by to bylo klidnější pro brankáře, kdybych stanovil před extraligou jedničku, ale o tom mně musí přesvědčit. Pokud při přípravě bude mít někdo z nich tak dobré výkony, že o tom přesvědčí, tak ho stanovím jako jedničku," upřesnil rodák z Havlíčkova Brodu.

Složení jednotlivých pětek na tréninku:

Černé dresy: Malec, Bartejs, Balej, Divíšek, Svoboda;

Červené dresy:Pulpán, Lakos, Hřebejk, Bartečko, Sikora;

Modré dresy:Rutta, Mrázek, Kubinčák, Kämpf, Kaše;

Bílé dresy:Mainer, Kopáč, Hromas, Tejnor, Račuk ( v bílé lajně se vedle Petra Mainera střídali v průběhu týdne obránci z Kadaně, v pátek trénoval na postu obránce Patrik Kopáč).