I když Piráti Chomutov už v 7. minutě prohrávali 0:2, agresivnějším pojetím a zlepšeným bruslením se dostali do zápasu. Po vyrovnání na 2:2 přišly ale v závěrečné třetině dvě přesilovky Komety, které rozhodly o výsledku 4:2 pro hostující tým.

Ze začátku to vypadalo s Piráty špatně. Hned první vážnější akce utkání skončila úvodní brankou, když v 6. minutě střelu z levého kruhu vyrazil Lukeš před Leoše Čermáka, který bez problému trefil prázdnou bránu. Už o necelé dvě minuty vedla Kometa o dvě branky. Špatnou rozehrávku domácích využil Nahodil a před brankou se nezmýlil. Ještě hůře mohlo být ve 12. minutě, kdy opět Nahodil zakončoval zblízka těsně vedle domácí branky.

„Do zápasu jsme vstoupili zle, nešly nám nohy a prohrávali jsme. Jsme ale parta bojovníků a jsme připraveni otáčet zápasy. Trenér nám po třetině říkal, že se musíme více srážet a hrát nepříjemný hokej,“ popsal první třetinu útočník Dávid Skokan.

Druhá třetina přinesla jiný hokej. Piráti zvýšili agresivitu a začali se prosazovat i v útočném pásmu. První příležitost měl Ivan Huml, ale proti jeho střele skvěle zasáhl Langhamer. Domácí se gólově prosadili v polovině utkání. V 31. minutě skončila Knotova střela na tyčce a Pavel Klhůfek ji pohotově dorazil. Vyrovnat mohl tři minuty před koncem prostřední části hry Vladimír Růžička, ale jeho samostatný nájezd zlikvidoval Langhamer.
„Ve druhé třetině se nám podařilo dát kontaktní branku a měli jsme další šanci, kdy Láďa Růžička jel sám na bránu. Neproměnil, ale pořád jsme věřili, že jsme schopni vyrovnat,“ řekl po utkání trenér Jan Šťastný.

Vyrovnání se diváci dočkali ve 44. minutě, kdy Dávid Skokan v přesilovce dotlačil puk do brány. Pak ale přišla vyloučení domácích. Nejdříve v polovině utkání Lukáš Nahodil opakovanou střelou dostal Kometu do vedení a o třech bodech pro hosty definitivně rozhodl Martin Zaťovič.
„Nakonec rozhodl o výsledku až konec zápasu. Brno má hodně šikovné hráče, umí si to dát a jejich kvalita se projevila. My jsme se snažili až do konce, ale na body nám to dnes nestačilo,“ řekl na závěr Dávid Skokan.

Piráti Chomutov – HC Kometa Brno 2:4
(0:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 32. Klhůfek (Knot, V. Růžička), 44. Skokan (Chlouba, Vantuch) – 6. L. Čermák (Dočekal), 7. Nahodil (Mallet, L. Horký), 50. Nahodil (Mueller), 59. Zaťovič (P. Holík, Mueller)
Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 4161. Rozhodčí: Kubičík, Svoboda – Hanzlík, Hribík

Piráti Chomutov: Š. Lukeš – Jank, Valach, Štich, Knot, Dietz, Blaha, Trefný – Sklenář, V. Růžička, Klhůfek – Tomica, Huml, J. Stránský – Koblasa, Vantuch, Skokan – A. Dlouhý, Šťovíček, Chlouba

HC Kometa Brno: Langhamer – Mikuš, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – R. Zohorna, Hruška, Kašpar – Mallet, Nahodil, L. Horký – Dočekal, L. Čermák, Köhler

Pozápasové slovo

Jan Šťastný (Chomutov):
Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně, chtěli jsme se prosadit a dát první gól. Bohužel se nám to nepodařilo a prohrávali jsme 0:2. Což s tak těžkým soupeřem je hrozně obtížné. Po první třetině jsme si řekli v šatně, že musíme začít hrát náš hokej, musíme bruslit, být agresivní a zatlačit soupeře, aby chyboval. Podařilo se nám dát kontaktní branku a měli jsme další šanci, kdy Láďa Růžička jel sám na bránu. Neproměnil, ale pořád jsme věřili, že jsme schopni vyrovnat. V přesilovce jsme srovnali a věřili, že budeme minimálně bodovat. Dvěma naivními fauly jsme ale posadili Kometu na koně a jejich zkušení hráči přesilovky proměnili. Kometa nakonec zaslouženě vyhrála a bere tři body.

Kamil Pokorný (Brno):
Měli jsme výborný vstup do zápasu a dali jsme dva rychlé góly. Bylo pro nás trochu nešťastné, že jsme ze šancí, které jsme měli, nepřidali třetí. Ve druhé třetině domácí zásluhou agresivity, pohybu a důrazu před bránou snížili na rozdíl jednoho gólu a byl z toho jiný zápas. Když ve třetí třetině vyrovnali, tak se hrálo od začátku. Využili jsme ale dvě přesilovky a zásluhou toho si vezeme domů body. Jsme za ně hodně rádi.