Třebíč se mohla dostat do vedení už v 18. sekundě utkání po samostatném nájezdu Erata, ten ale střelou mezi betony Hanuljaka neuspěl. A tak uhodilo na druhé straně! Od modré čáry vyslal dělovou ránu Antonín Dušek, která propadla až za záda brankáře Faltera (0:1).

Podruhé udeřilo v přesilové hře! Na modré čáře dostal nabito Milan Toman, pořádně se opřel do kotouče a rozvlnil síť za bezmocným třebíčským brankářem podruhé (0:2).

A do třetice všeho dobrého! Třetí branka padla po nádherné individuální akci Romana Chlouby. S pukem na holi nabruslil do útočné třetiny, uvolnil se stahovačkou a střelou zápěstím úspěšně zakončil (0:3).

Třebíč zdramatizovala utkání v polovině základní hrací doby. Dostala se do přečíslení tři na jednoho a pohlednou kombinaci zakončil střelou Silvester Kusko (1:3). Dvoubrankový rozdíl ale netrval dlouho, pouze 39 sekund. Hned z následné akce David Květoň prostřelil brankáře a vnesl klid na hokejky chomutovských hráčů (1:4).

„Domácí se mohli po brance na 1:3 dostat do hry, ale udělali lacinou chybu a my jsme dali hned na 1:4. Pak jsme se uklidnili," vystihl stěžejní branku utkání asistent trenéra Aleš Totter.

Opačně hodnotil čtvrtý gól obránce Třebíče Vlastimil Bilčík: „ Katastrofa! Když už dáme gól na 1:3 a myslíme si, že to půjde, dostaneme hned čtvrtý. To byl katastrofální výkon!

V brance domácích pak došlo ke změně. Zkušeného Martina Faltera vystřídal mladík Lukáš Dusík (1992) a hned po 89 sekundách pobytu na ledě inkasoval. Od modré čáry se dělovou ránou trefil Brett Skinner (1:5).

„Byli jsme dobří v útočné třetině, využívali jsme obránce, kteří dali tři branky ze sedmi," konstatoval ke střelecké produktivitě pirátských obránců Aleš Totter.

Gólově se ještě zablýsklo na konci druhé třetiny. Nejdříve se střelou z pozice mezi kruhy prosadil Mario Scalzo (1:6), ale hned po 17 sekundách hry kontroval Roman Erat. Po přihrávce spoza branky poslal kotouč po ledě za záda Hanuljaka (2:6).

V závěrečné části hry padlo na každé straně po jedné brance. Jako první se prosadila Třebíč. V 46. minutě vyslal od modré čáry ránu Vlastimil Bilčík a svým šestým gólem v sezoně korigoval na 2:6. Piráti taky vstřelili ještě jednu branku. Prosadil se Nikola Gajovský, ke kterému se po přihrávce Davida Květoně odrazil kotouč a chomutovský útočník ho pohodlně poslal do poloprázdné branky (2:7).

„Chomutov byl lepší, dal hodně branek a zaslouženě zvítězil," konstatoval po utkání trenér Horácké Slavie Radek Novák.

Na druhou stranu ne se všemi pasážemi hry byl spokojen Aleš Totter: „Náš výkon má pořád velké rezervy, hlavně ve středním a obranném pásmu. Máme velký náskok a chceme vyhrát základní část. Chomutov to nikdy nedokázal a možná z toho pramení určité uspokojení hráčů a nesoustředěnost," je si vědom mezer ve výkonech chomutovských Pirátů asistent Břetislava Kopřivy.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ – PIRÁTI CHOMUTOV 3:7 (0:3, 2:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 30. Kusko (Pokorný, Králík), 39. Erat (Dolníček, Pekr), 46. Bilčík (Dolníček, Pekr) – 2. Dušek (McGregor, Rýgl), 14. Toman (Hovorka, Gajovský), 18. Chlouba, 30. Květoň (Růžička), 32. Skinner (Koma, Hovorka), 39. Scalzo (Dušek, Rýgl), 52. Gajovský (Květoň, Hovorka).
Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:1, navíc Falter (TŘE) 10 minut. Využití: 0:1. Střely na branku: 39:32. Diváci: 1790.
Piráti Chomutov: Hanuljak – Rutta, Toman, Koma, Skinner, Rýgl, Scalzo, Havel, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Růžička, Veselý – McGregor, Dušek, Sinisalo – Chlouba, Kämpf, D. Kaše.