Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 0:1  (0:1, 0:0, 0:0)

Rychlý gól hostů

Bruslařský klub Piráty zaskočil hned v úvodu utkání. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu Pirátů dostal přihrávku boleslavský Kotvan a nekompromisně poslal tvrdou ranou kotouč za záda domácího gólmana Lukeše. Domácí branka poznamenala a hosté hrozili dál i přesto, že si šel v sedmé minutě sednout na trestnou lavici boleslavský Pacovský. V oslabení ujel Šťovíček, ale Lukeše překonat nedokázal. Pak dostali početní výhodu hosté. Na trestnou lavici musel Lauko. Hosté však také přesilovku nevyužili. V 17. minutě Boleslav spálila další velkou šanci poté, co se před Lukeše proháčkoval Procházka, jenže mířil nad branku. V závěru třetiny šli hosté do třech. Piráti je sice zmáčkli, ale vyrovnání se nedočkali.

Ani tentokrát nedokázal Petr Koblasa Maxwella překonat.
Petr Koblasa: "Když už prohrát tak raději 0:5, než takhle 0:1

Marné čekání na gól

Přes veškerou snahu se ve druhé třetině Pirátům vyrovnat nepodařilo. Ale ani hosté se střelecky neprosadili. Piráti museli během druhé třetiny dvakrát odolávat početní převaze, ale přestáli to bez úhony. Sami měli výhodu přesilové hry jednou, avšak ani oni jí nevyužili. V poslední minutě zasypali Piráti boleslavského gólmana sprškou střel, ale žádná z nich si nenašla cestu do sítě. Ve druhé třetině se tak diváci branky nedočkali.

Dobývání Maxwella

Do třetí dvacetiminutovky šli Piráti s jediným cílem, vyrovnat a otočit skóre. S přibývajícím časem však na jejich hokejkách narůstala nervozita a žádná z akcí se jim nepovedla dotáhnout do kýženého konce. Boleslav navíc nezalezla před svého gólmana, ale byla i nadále nebezpečná, především z rychlých brejků. Změnu stavu nepřineslo v závěru ani odvolání domácího gólmana a tak si Mladá Boleslav z Chomutova odvezli všechny tři body.

Branky a nahrávky: 2. Kotvan (Samuels, Dlapa).Rozhodčí: Jan Hribik, Roman Svoboda – Tomáš Gerát, Miroslav Kis. Diváci: 3716.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš – Dietz, Flemming, Knot, Mrázek, Slovák, Grman, Valach – Vondrka, Huml, Koblasa – Sklenář, V. Růžička, Šťovíček – Lauko, Smejkal, Poletín – Skokan, J. Havel, A. Dlouhý.

BK Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík, Hrdinka, J. Říha, Dlapa, Eminger, Němeček, Kotvan – Urban, Orsava, Žejdl – Valský, Pabiška, P. Musil – Martin Procházka, Pacovský, P. Holík – Lenc, Samuels, P. Kousal.

Michal Vondrka
Vondrka: Olympiáda v Koreji? Před odjezdem se určitě připojistím

Ohlasy trenérů:

Viktor Ujčík, BK Mladá Boleslav: „Tak takovýhle zápas jsme hrozně moc potřebovali. Přijeli jsme sem s velkou pokorou a respektem k síle soupeře, který hraje moc dobře. Jako prvního dnes musíme vyzvednout gólmana Maxwella, na kterém dnes celý tým stál. Také musím pochválit všechny kluky za obrovskou bojovnost. Měli jsme dost šancí na to, abychom odskočili na dva góly, ale produktivita nám letos vázne a tak jsme rádi, že jsme dokázali vyhrát i na jeden gól a vezeme si domů pro nás hrozně moc důležité tři body.“

Petr Martínek, Piráti Chomutov: "Hodně důležité utkání pro nás, bohužel jsme ho nezvládli. První třetina byla z naší stran katastrofální. Hráli jsme špatně, neměli jsme pohyb, jen díky skvělému Lukešovi jsme drželi skóre 0:1. Pak jsme si to v kabině vyříkali a začali hrát náš hokej. Přišly šance, bylo jich dost, ale nedokázali jsme je využít. Jejich gólman chytal výborně, ale my jsme mu to usnadnili tou naší koncovkou. Bohužel jsme mu to chtěli dávat nahoru a to nešlo. Když nedáte gól, nemůžete vyhrát."