Moderátor Radek Šilhan pak uváděl jednoho hráče za druhým. Na ledě se objevovali ve svitu plamenů pochodní a reflektorů po skupinách, střídavě v bílých a modrých dresech. Na střídačkách nakonec seděli všichni hráči, kteří budou v letošní sezoně nastupovat v týmu Chomutova. S některými z nich moderátor krátce hovořil. Vybral si pochopitelně i kapitána týmu Michala Vondrku. „Když jsem odmítl několik nabídek z KHL, rozhodl jsem se přijmout nabídku Vladimíra Růžičky," prozradil nový kapitán Pirátů. Na závěr se představil také realizační tým a jako poslední hlavní kouč Vladimír Růžička. Poté došlo na dovednostní disciplíny. Tým byl rozdělený podle barvy dresů na bílé a modré. Modrý tým reprezentoval V.I.P. hosty, partnery klubu a novináře. Bílý pak diváky, kteří by v případě výhry získali padesátiprocentní slevu ve fanshopu.

Dovednostní soutěže

Nejprve se soutěžilo v rychlosti bruslení a jako první ukázali své umění obránci, kteří jezdili pozadu. Na řadu pak přišli útočníci. Po dvou disciplínách vedl bílý tým 2:0, i když zástupci modrých reklamovali skóre a domáhali se nerozhodného stavu.
Při nájezdech se opět více dařilo bílému týmu a zvrat v soutěži nepřinesla ani závěrečná střelba na přesnost. Při té se netradičně v roli exekutorů představili oba brankáři. V obou horních rozích branky na straně u vjezdu na ledovou plochu byly přilepené dva papíry formátu A 4 a nominovaní brankáři je měli za úkol zpoza kruhů trefit. Brankářskou hokejkou to však byl pro gólmany hodně těžký úkol.

Zvítězil tým v bílém

Natěšení fanoušci se nakonec dočkali výhry, když bílý tým zvítězil 6:2. Vítěznou sestavu tvořili hráči Miroslav Kopřiva, Jekabs Redlihs, Jan Rutta, Štěpán Hřebejk, Antonín Dušek, Marek Hovorka, Aleš Kranjc, Šimon Szathmáry, Jakub Sklenář, David Kämpf a Tomáš Pospíšil. V modrých dresech nastoupili Jan Strmeň, Ondřej Dlapa, Martin Rýgl, Michal Vondrka, Vladimír Růžička mladší, David Květoň, Lukáš Bláha, Marek Tomica, David Kaše, Lukáš Květoň a Jiří Drtina.
Sady dresů se vyznačují malou četností reklam. Výjimkou jsou rukávy, kde jsou umístěna loga sponzoři Tipsport extraligy. Každý dres má štítek, který jej dělá originálním. Klub tím chce předejít jeho duplikaci. Doménou přední strany dresu je velký znak Pirátů. Zadní pak patří tradičně číslu hráče se jménem. V závěru tým absolvoval kolečko, poté SD Aréna patřila kapele Quennie.