Jednu novou smlouvu dostali fanoušci Pirátů jako vánoční dárek, nyní přichází další podpis. Po útočníkovi Petru Eretovi stvrdili setrvání pod vrcholky Krušných hor obránce Filip Eliáš, jenž přišel v průběhu sezóny z pražské Slavie, a místní odchovanec Jan Svoboda, který se vrátil do chomutovských barev po více než třech sezónách.

„Poté, co k nám přišli, potvrzují, proč jsme chtěli, aby náš kádr doplnili,“ uvádí Martin Pešout. „Oba velmi dobře bruslí a navíc jsou produktivní,“ doplňuje sportovní manažer a hlavní trenér na adresu pětadvacetiletého beka a o rok mladšího forvarda.

Více toho v pirátském dresu odehrál v probíhajícím ročníku Filip Eliáš. Pražský rodák se uvedl dvěma asistencemi v domácím utkání s Vrchlabím, s nímž v Chomutově debutoval. Od té doby přidal dalších šestnáct startů a osm bodů, takže jeho bilance v tuto chvíli čítá sedmnáct střetnutí, tři góly a sedm asistencí.

Jan Svoboda absolvoval obnovenou chomutovskou premiéru o zápas dříve s Táborem, ale poprvé bodoval stejně jako Filip Eliáš s Vrchlabím. V utkání patnáctého kola zapsal jednu přihrávku. Po několika duelech zamířil na čas zpět do Přerova, odkud do Chomutova přišel. Nedávno se vrátil a s Příbramí splnil podmínku pro start v play-off, když nastoupil počtrnácté. Zatím nastřádal stejný počet bodů díky pěti přesným zásahům a devíti finálním pasům.

Patrik Gedeon v zimní přípravě s Černovicemi.
Černovice lákají velké jméno. Trénuje s nimi exreprezentant Patrik Gedeon

Piráti míří k derby na led Mosteckých Lvů

Poprvé v nadstavbové části se chomutovští hokejisté představí u soupeře. Ve středu 31. ledna je čeká od 18.00 hodin derby v nedalekém Mostě, kde vyjedou jako lídr tabulky proti místním Lvům. Piráti na svém kontě mají naposledy vítězství 4:1 nad nepříjemnou Příbramí. Mostečtí Lvi naposledy utrpěli venku derbakl, když podlehli druhému Táboru 2:8. Jak nakonec skončí toto měření sil?