Ve slovenském Zvolenu odehráli Piráti celkem tři utkání se zahraničními soupeři. Největší drama zažívali chomutovští fanoušci hned v prvním duelu. Chomutov vedl nad domácím Zvolenem 3:0, nakonec ale zvítězil rozdílem jediné branky. „Viděl jsem ztrátu koncentrace a důslednosti,“ řekl k utkání trenér Václav Sýkora.

Další zaváhání již ale ve hře Pirátů nenastalo. Ve druhém utkání Piráti rozstříleli Žilinu 5:2. Turnajové vítězství pak potvrdili výhrou 4:0 nad Lublaní. Právě poslední soupeř Chomutova byl možná na vítězství přehnaně nažhavený.

„Soupeř na nás byl hodně namotivovaný. Až z toho měl trošku krvavé oči. Bylo tam hodně faulů, ale rozhodčí je trestaly,“ vysvětlil Sýkora. Nejtvrdší situace se odehrála hned v první třetině.

Štěpán Hřebejk se snažil dostat puk do branky, protože ho neměl gólman ve své moci. To se mu nakonec povedlo, ale rozhodčí branku neuznal. Najednou kanadský Lamoreaux vystartovalpo Hřebejkovi pěstmi.

Hráči ho od Hřebejka odtáhli, ale zanedlouho se kanadský gólman opět ohnal po nejlepším útočníkovi turnaje. Následně se strhla mela i mezi ostatními hráči.

Jeden z hostujících hráčů shodil rukavice, ale nikoho jiného k bitce nakonec nevyprovokoval. Utkání se poté bez dalších velkých strkanic odehrálo až do vítězného konce pro Chomutov.

Ten tak suverénně Memoriál vyhrál, připsal si k tomu navíc i dvě individuální ocenění. Milan Řehoř se stal nejlepším brankářem turnaje, jeho týmový kolega Štěpán Hřebejk byl zase vyhlášen králem útočníků.

„Ceníme si našeho vítězství, protože jsme odehráli tři velmi těžké zápasy ve třech dnech. Je to začátek přípravy a je mnoho věcí, na kterých musíme pracovat,“ dodal k turnaji Sýkora.

Nyní se již chomutovští Piráti připravují na další přátelská utkání. V úterní podvečer (tradičních 17:30) zavítá do chomutovské arény Litvínov. S tím přicestuje i množství jeho fanoušků, což slibuje velkou bitvu jak na ledě, tak v hledišti.