Chomutov chtěl v Šumperku odčinit porážku 3:4 po nájezdech z prvního duelu na severu Čech. Draci se mu však opět srdnatě postavili na odpor. „Pro nás to dnes bylo trošku smolné utkání. Na druhou stranu jsme mohli také prohrát. Ale jak říkám, měli jsme spoustu šancí, které jsme měli proměnit. Divákům se však hokej musel líbit,“ dodal Endál.

Toho v Šumperku nečekalo příjemné přivítání. Zatímco v minulých letech se terčem fanoušků soupeře stával Radek Duda, tentokrát to byl exslávistický
forvard, na kterého si příznivci Draků zasedli.

„Mrzelo mě, že fanoušci řvali po mně, ale to k tomu asi patří. Jinak byla v Šumperku atmosféra parádní, fanoušci se tam hokejem baví, jde to vidět,“ prozradil muž, který v minulosti hrál první ligu v Havlíčkově Brodě.

Endál odehrál v chomutovském dresu již pět utkání. Může tak již krátce zhodnotit výkony týmu. „Myslím si, že nehrajeme vůbec špatně. Samozřejmě je pravda, že někdy se třeba tohle či tamto nepovede. Máme ale kvalitní a silný tým. Akorát se zatím spolu stále dáváme do nějakého složení, ve kterém bychom časem měli stabilněji hrát. Teď se, samozřejmě v uvozovkách, o nic ještě nehraje. To klíčový přijde v únoru, tam se bude lámat chleba,“ uzavřel povídání Lukáš Endál.

Jeho tým čeká již v dnešní podvečer nejtěžší možný soupeř. Ve šlágru kola Chomutov zavítá na led Ústeckých Lvů. Utkání začíná v ústecké aréně v 17:30.

Kadaň zastavila sérii Dukly
To, co se nepovedlo hokejistům Kadaně na ledě Berouna, dokonale zvládli doma. Jihlava přijela na sever Čech ve vynikající formě, kdy z posledních tří zápasů vydolovala plný počet bodů. Jejich sérii ale zastavila právě Kadaň. První zářez si připsal už ve 4. minutě Stoklasa. Druhý si, znovu po hrubce obrany, připsal v polovině třetiny Stehlík.

Hosté se snažili o vyrovnání, to ale nepřicházelo. Třetí zářez na pažbě si připsal po střele od modré Revay. Hostům pomohla až druhá přesilovka 5 na 3, při které na konečných 3:1 snížil Kolafa. Domácí trenér Mikuláš Antonik byl po utkání velmi spokojený.

„Kluci dnes podali výborný bojovný výkon. Makali, bránili, všechno bylo navíc podpořené vynikajícím brankářem,“ nešetřil chválou na své svěřence. Cíl kadaňského týmu je nyní jasný. „Ve středu musíme bodovat proti Šumperku. Dosáhneme toho jedině poctivou bojovnou hrou a srdcem. Pokud zopakujeme dnešní výkon, máme šanci na všechny body."

Na derby se těším, říká kapitán Kraft

Milane, v Šumperku jste zvítězili až v prodloužení. Jak utkání hodnotíte?
Utkání v Šumperku nebylo jednoduché. Měli jsme hodně šancí, bohužel jsme je neproměnili. Nepodali jsme ale špatný výkon.

Našlo se v utkání něco, co by měl tým do zápasu v Ústí nad Labem vylepšit?
Určitě přesilovky. Těch je hodně ale zatím se nám moc nedaří.

Na vedoucí Ústí ztrácíte osm bodů. Může být již středeční duel rozhodující pro vývoj tabulky?
Já osobně na to moc nekoukám. Je hezký koukat na všechny z prvního místa, to ale neznamená, že pak ten tým zvládne play off. To se už v minulosti ukázalo. Myslím, že není důvod to podceňovat ani naopak přeceňovat.

Můžou se týmy navzájem ještě vůbec něčím překvapit?
Kdybychom se navzájem již nemohli ničím překvapit, tak by to bylo špatné. Každý zápas je prostě jiný a začíná od výsledku 0:0. Určitě ale bude zápas kvalitní a atraktivní pro diváky.

Do Ústí vás tradičně přijede podpořit hodně fanoušků. Jak se osobně na derby těšíte?
Já se na derby těším. Fanoušků nás vždycky přijelo podpořit hodně a v tom rohu za bránou jsou hodně slyšet. Doufám, že ve velkém počtu dorazí i tentokrát a že se jim odměníme dobrým výkonem.

Šestnácté kolo ve statistikách

Hokej Šumperk 2003 – Piráti Chomutov 2:3p (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Brunec (Vrdlovec), 27. Duba (Červenka, Haas) - 14. Kraft (Helminen, Havíř), 25. Procházka (Hruška D.), 64. Helminen (Kraft). Rozhodčí: Svoboda - Beneš, Štofa . Vyloučení: 8:7. Bez využití. Diváci: 1258. Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HOKEJ ŠUMPERK 2003: Štůrala (Boška) - Pastor, Křetínský, Holík, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík - Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Matějka, Červenka, Vrána, Vrdlovec, Plášek, Duba, Stejskal.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Řehoř) - Heřman, Macháček - Jillson, Rutta - Havíř, Palin - Mrázek, Grof - Hruška, Gájovský, Procházka - Helminen, Kraft, Seman - Endál, Fiala, Hromas - Ondřej, Kůs, Hafenrichter.

SK Kadaň - HC Dukla Jihlava 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Stoklasa (Charousek, Mazanec), 10. Stehlík (Charousek, Stoklasa), 36. Révay (Mikšovic, Bursík) - 55. Kolafa (Hodek, Malena). Rozhodčí: Würtherle- Čížek, Svoboda. Vyloučení: 8:3. Využití: .1:1 V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

SK Kadaň: Závorka - Schmidt, Szakal, Malínský, Révay, Trefný, Mazanec, Tollinger, Zmeškal - Eiselt, Skořepa, Chlouba - Ton, Mikšovic, Bursík - Stoklasa, Charousek, Stehlík - Mála, Kadlec, Hofmeister.

HC Dukla Jihlava: Halmoši - Jaroš, Ficenc, Malena, Kolafa, Kaláb, Dobrovolný, Grundmanis - Čachotský, Hubáček, Hodek - Bezděk, Zeman, Jeslínek - Krupka, Maliník, Mikšovský - Vysloužil, Pometlo, Polcar.