Po opatrných úvodních minutách byli v první polovině utkání jasně lepší Piráti, dostávali se do šancí, ale neproměňovali je. A tak ještě v devatenácté minutě svítil na ukazateli skóre stav 0 : 2.

Poprvé se skóre měnilo  tři a půl minuty před koncem, když  střelu Volka vyrazil Miroslav Kopřiva na hůl Davida Dvořáčka, který dorazil kotouč do poloprázdné branky (0:1). Neuběhla ani minuta a Šimon Antončík poslal střelu bekhendem opět za záda chomutovského brankáře  (0:2). „V hokeji to tak bývá. Přestože jsme soupeře tlačili, tak nám z prvních vážnějších šancí dal dva góly. U druhého gólu jsem puk viděl, ale brnkl jsem hokejkou o tyčku a dá se říct, že jsem to promáchl. Takové góly ale padají," řekl k inkasovaným brankám Miroslav Kopřiva, který byl v prvních třiceti minutách víceméně bez práce.

Piráty dostala do hry první gólová pirátská trefa Antonína Duška. V poslední minutě první třetiny  našel Marek Hovorka před brankou exlibereckého útočníka, který snížil na jednobrankový rozdíl (1:2). „Usměrnit to nebylo úplně jednoduché. Přihrávka byla supr, prudká, přesně na hůl. Byla ale mezi hokejkami a viděl jsem puk až ke konci. Ale podařilo se mi to tam dát," popsal svůj premiérovou trefu v dresu Pirátů.

V druhé třetině se prosadil i chomutovský matador Marek Sikora, pro kterého nebylo problémem doklepnout puk do prázdné branky Litoměřic. Velmi dobrou práci odvedl Jaroslav Koma, který propálil střelou od modré čáry Tomáše Krále v brance Stadionu  a puk se zastavil na ledě za litoměřickým brankářem. „Bek to dobře vystřelil. Já se jenom podíval. Puk tam byl, tak jsem to  doklepl," popsal svoji  první branku nové sezony hráč s číslem 20.

Marek Sikora byl i prvním vyloučeným Chomutovských v nové sezoně. V 16. minutě první třetiny to bylo za hrubost, na trestnou lavici se mu ale moc nechtělo. „Mně se tam nikdy nechce. Letos jsem už ale otevřel účet. Doufám, že toho nebude v sezoně moc," konstatoval lakonicky po zápase.

Do závěrečné třetiny vstoupili Piráti se změnami  v sestavě, když se protočili střední útočníci v prvních třech útocích. Do prvního se posunul právě Marek Sikora, druhého centra hrál Antonín Dušek a třetí zůstal na Nikolu Gajovském. Změny vysvětlil Aleš Totter: „Sice jsme změnili centry v prvních třech lajnách, ale nebylo to o tom, která je první, druhý nebo třetí. Prostě jsme chtěli vyzkoušet nové vazby. Stav byl   2 : 2 a nemuseli jsme jít do rizika. Dohrávali jsme v zápase všechny hráče."

I když měl Miroslav Kopřiva v druhé polovině zápasu o mnoho více práce a několikrát podržel Piráty, vítězný gól  zaslouženě vstřelili domácí. Připsal si ho mladíček v dresu Chomutova, teprve sedmnáctiletý David Kaše. Dostal se do přečíslení dva na jednoho s Nikolou Gajovským a po přihrávce od svého zkušenějšího spoluhráče nezaváhal (koukněte na video dole). „Gája mi to dobře dal. Sice jsem mu to chtěl ještě vracet, ale viděl jsem, že gólman mi to hodně odkryl. Zkusil jsem to a jsem za gól rád," neskrýval radost po prvním seniorském gólu mladý útočník Pirátů.

S výhrou byl spokojen i asistent trenéra: „Nebylo to pro hráče lehké na psychiku, když jste lepší a prohráváte 0 : 2. Tým ale věřil, že zápas obrátí. Máme nevýhodu v tom, že tým se tvoří, je tady nová kostra hráčů i systém hry je úplně nový. Chvíli potrvá než si hráči zvyknou, chce to svůj čas. Hlavně je ale dobrý, že jsme vyhráli a cením si i toho obratu. Hráči hráli až do konce, měli nasazení a respektovali to, co se rozhodlo v kabině. Na první zápas to bylo velice kvalitně odehrané střetnutí. A jsme rádi za diváckou podporu, přišlo 1 800 diváků," zhodnotil zápas Aleš Totter.  

Piráti Chomutov – Stadion Litoměřice 3 : 2 (1:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Dušek (Hovorka, Květoň), 28. Sikora (Koma), 49. Kaše (Gajovský) – 17. Dvořáček (Volek, Šikner), 18. Antončík. Rozhodčí: Turčan – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci:      1 840. Střely: 34:31.
Piráti Chomutov: Kopřiva – Rýgl, Drtina, Rutta, Mrázek, Koma, Havel, Bartejs, Stehlík – Květoň, Dušek, Hovorka – Moore, Gajovský, McGregor – D. Kaše, Sikora, Ton – Chrpa, Račuk, Hlava.