Před startem finále chomutovští Piráti zveřejnili video s názvem Společně za postupem, ve kterém vzpomínali, jak klub před čtyřmi lety padl na absolutní dno. Pak přišel postup z krajské ligy a teď jsou Severočeši před branami vysněné Chance ligy. Musí čtyřikrát složit Havířově a v prvním zápase se to nepovedlo.

První třetině se ještě obešla bez branek. Ve druhé periodě se nejdříve poprvé prosadil Franek. Hosté z Chomutova srovnali Svobodou ve 36. minutě. Duel přinesl šance na obou stranách, ale do konce základní hrací doby už žádná branka nepadla. Rozhodla tak desátá minuta prodloužení, ve které vystřelil Slezanům vedení v sérii Klimša. Druhé střetnutí se hraje ve čtvrtek opět v Havířově.

Zdroj: Deník/Václav Veverka

Finále play off II. hokejové ligy:

Havířov - Chomutov 2:1 PP (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0), stav série: 1:0

Branky a nahrávky: 28. Franek (Bednář, Vosátko), 70. Klimša (Franek, Valenta) – 36. T. Svoboda (Eret, Hübl).

AZ Havířov: Sachr (Šimonů) – Michálek, Kunc, Ševčík, Valenta, Vosátko, Ficek, Ščurek – Klimša (A), Křivohlávek, Karafiát – Franek, Haas (C), Bednář – Antoníček, Ćmiel, Mrva (A) – Pavlík, Spratek, Apolenář – Tvrdý. Trenér: Jiří Raszka.

Piráti Chomutov: Altrichter (Běhula) – Kadeřávek, Březák, Ulrych, Eliáš, Havel (A), Záruba, Váchal, Seemann – T. Svoboda, Hübl (C), Zajíček – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Veselý, Putz, Jouza – Mála, T. Koblížek, Chrpa (A). Trenér: Martin Pešout.

Chlumčany (žlutá) doma porazily Rašovice 5:2.
FOTO, VIDEO: Rašovice dostaly u favorita bůra. Zanechaly ale dobrou vizitku