V první třetině se hrál opatrný hokej. První příležitost měl domácí Dávid Skokan, který se už ve 2. minutě prodral do brankoviště, ale pardubičtí obránci ho ke zakončení nepustili. Hráči Pardubic se do zakončení příliš nedostávali, v přesilové hře vůbec neohrozili bránu Štěpána Lukeše. Naopak Piráti odehráli téměř celou početní výhodu v útočné třetině. Šanci měl opět Dávid Skokan, ale v souboji na brankovišti neuspěl.

Druhá třetina už přinesla svižnější hokej. Hned první dvě minuty nabídly šanci na každé straně. Hostujícího Tomáška vychytal lapačkou Štěpán Lukeš, na druhé straně neuspěl nadvakrát Vladimír Růžička. Gólově se prosadil v 25. minutě Michal Vondrka. Tomáš Slovák ho uvolnil a domácí ostrostřelec poslal střelou „pod víko“ Piráty do vedení.

Srovnáno bylo v polovině utkání, když nahození od modré čáry tečoval do protipohybu chomutovského brankáře Matěj Beran. 

Ještě do konce prostřední části hry šli ale Piráti do vedení. Pouhé tři sekundy před koncem přesilovky napřáhl na modré Juraj Valach a jeho dělovka se zastavila až v síti Kacetla.

Piráti si zápas ve třetí třetině zkomplikovali vyloučeními. Během úvodních devíti minut měli vyloučené tři hráče v řadě a pět sekund po třetím oslabení vyrovnal Rolinek. Dostal přihrávku k pravé tyči, neukvapil se a puk s přehledem zavěsil.

O vítězství Pirátů rozhodl nakonec 111 sekund před koncem kapitán Michal Vondrka. Dostal přihrávku zpoza branky na přední tyč a opět střelou zápěstím „pod víko“ rozhodl o zisku třech bodů pro Piráty Chomutov.

Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky: 25. Vondrka (Slovák), 37. Valach (Slovák, Koblasa), 59. Vondrka (Skokan) – 30. Beran (Starý, Cardwell), 49. Rolinek (Čáslava, Cardwell). Rozhodčí: Šír, Svoboda – Ondráček, Klouček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 3 903.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák, L. Chalupa – Tomica, Huml, V. Tomeček – Sklenář, V. Růžička, Vondrka – Poletín, Skokan, Lauko – Koblasa, Chlouba, J. Havel.

Dynamo Pardubice: Kacetl– Cardwell, Wishart, Mojžíš, Čáslava, Holland, Trončinský – Tomášek, Marosz, Treille – Quenneville, Bojko, Perret – Vondráček, Dušek, Rolinek – Beran, Poulíček, Starý.

J. Šťastný (asistent trenéra, Chomutov): Bylo to pro nás strašně těžké utkání. Bylo to hlavně o hlavách. Věděli jsme, že série proher je už dlouhá a nepříjemná. Navíc přijel soupeř, kterému se daří a hraje líp. Snažili jsme se zmobilizovat síly a dobře se připravit. Myslím ,že jsme měli slušnou první třetinu, i když utkání postrádalo lehkost. Ve druhé třetině byly paradoxně lepší, mely více šancí, ale vyhráli jsme ji my 2:1. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to chceme jakkoliv zvládnout a protrhnout sérii. Když padl gól na dva – dva, tak to s námi nevypadalo dobře. Ale přiklonilo se k nám štěstí, dali jsme gól a utkání zvládli. Ale určitě jsme nebyli v zápase lepším týmem.

O. Janecký (asistent trenéra, Pardubice): Moc se mi to nehodnotí dobře. Byl to nehezký hokej. Se štěstím vyhráli domácí. Jinak to hodnotit nebudu, byly by pokuty.