Zápas začal opatrně z obou stran, ale vše změnily dva rychlé góly Chomutova. Již v 5. minutě se prosadil před brankou hostí D. Hruška, když tečoval střelu Zálešáka. A hned po 41. sekundách Chomutov vedl již 2:0, když při signalizované výhodě Kraft našel volného Hromase a ten neměl problém dostat puk do branky. V brance hostí došlo ke změně brankáře, místo Růžičku nastoupil Salfický a hned předvedl několik dobrých zákroků. Domácí byli lepším týmem a při vyloučení Brendla za nedovolené bránění měli několik příležitostí na zvýšení vedení. Hned po skončení přesilové hry ale Krejčí poslal přes bránící hráče nádhernou přihrávku až před tyč branky domácích, kde stačilo Hemskému jenom nastavit hokejku a snížil na 1:2. Vyrovnáno bylo již za dvě minuty, když Řehoř nestačil pokrýt střelu od modré a Zohorna byl rychlejší než domácí obránci.

V druhé třetině se hrál otevřený hokej z obou stran a šance vstřelit branku měly oba týmy. V 23. minutě hosté vyšachovali domácí obranu, ale Nosek zakončil jenom do betonů Řehoře. Pardubice se v půlce zápasu dostali do velkého tlaku, ale ani šance Píšy a Hemského nevedly ke gólu. V 34. minutě měl velkou příležitost slovenský útočník Lušňák, když zachytil špatnou rozehrávku hostí. Jel ze strany sám na branku, a i když mu najížděli dva spoluhráči, rozhodl se pro střelu, puk mu ale sklouzl po hokejce. V poslední minutě druhé třetiny ještě zahrozili domácí, když po střele Hřebejka Frolík dorážel mimo branku.

Třetí třetina začala opět velkými příležitostmi na obou stranách, když Kousal, Brendl ani Beech Řehoře z bezprostřední blízkosti nepřekonali a na druhé straně Kraft zblízka střílel těsně vedle. Aktivita se ale postupně stěhovala na hokejky hostí. V 47. minutě se Pardubice dožadovali uznání branky, když v přečíslení dva na jednoho Bartek volil střelu a trefil pravou tyč domácí branky. Záznam dlouho zkoumal videorozhodčí, ale stav zůstal zatím nezměněný. Již o deset sekund ale opět Bartek po chybě domácí obrany vstřelil ze stejného místa regulérní gól a strhnul vedení na stranu hostí. Porážku Pirátů dokonali Brendl, který si najel mezi kruhy a prostřelil Řehoře a Somík, který z úhlu do odkryté branky dorazil Řehořem vyražený puk.

Piráti Chomutov – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:5
Branky a nahrávky: 5. D. Hruška (Zálešák), 6. Hromas (Kraft, Bartejs) – 13. Hemský (Krejčí), 15. Zohorna (bez as.), 47. Bartek (bez as.), 50. Brendl (Zohorna), 55. Somík (Vašíček).
Rozhodčí: Wágner, Turčan – Kajínek, Podrazil
Sestavy: Chomutov: Řehoř – Jurčina, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Palin, Bartejs, Rutta, Lučka,– Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Hrabák – Lušňák, Sikora, Hromas – Jíra, Gajovský, Důras. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.
Pardubice: Růžička (od 6. min. Salfický) –, Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, Ďaloga, V. Kočí - Hemský, Krejčí, Kousal - Brendl, Zohorna, Buchtele - Bartek, Beech, Somík – Šagát, Semorád, Nosek. Trenéři: Hynek a Lubina.
Vyloučení: 4:3 Diváci: 4315.