„Jsme si vědomi, že náš krok vyvolá řadu emocí. Můžeme všechny ubezpečit, že z něj nemáme radost, ale pro budoucnost hokeje v Chomutově se bohužel jedná o jediné možné řešení, k němuž jsme jednomyslně došli po dlouhé debatě,“ uvádí výbor zapsaného spolku. „Zrušení play-off nám výrazně seškrtalo plánované příjmy. Pokud bychom na to nereagovali, mělo by to pro klub existenční důsledky,“ pokračuje nejvyšší vedení Pirátů.

„Rozhodně nám nedělá radost, že musíme v zájmu budoucnosti klubu využít klauzuli smlouvy o vyšší moci, ale jiná cesta bohužel v tuto chvíli pro nás není,“ doplňuje ještě výbor zapsaného spolku. Klub však nechce způsobit existenční problémy hráčům, kteří s profesionálním seniorským hokejem začínají, proto výpověď smluv dostanou jen hráči starší 22 let.

„Nechceme, aby se naši mladí hráči, jejichž smlouvy jsou výrazně nižší než u starších hráčů, dostali do jakýchkoliv problémů, proto jejich smlouvy nevypovíme. U ostatních se jedná o jeden měsíc a menší část března. Věříme, že tento krok alespoň trochu zmírní dopady neočekávané situace na hráče,“ vysvětlují členové výboru zapsaného spolku.

Plošné výpovědi však neznamenají, že by všichni, kterých se týkají, v příští sezóně za Piráty nenastupovali. „Chceme naše fanoušky ujistit, že není důvod k panice, i když to na první pohled může vypadat jinak. Sportovní manažer má od nás za úkol jednat s hráči o nových smlouvách, které však poběží až od května, pokud vláda ukončí nouzový stav,“ uzavírá výbor zapsaného spolku.

(lk, vev)