Vše začal kapitán Michal Vondrka. V první třetině na konci páté minuty v přesilové hře si od modré čáry posunul puk a trefil přesně k tyčce sparťanské brány. Ve druhé dvacetiminutovce se předvedl Dávid Skokan. Po nenápadné akci kolem mantinelu po pravé straně se dostal do samostatného úniku a „vychutnal si“ Honzíka ve sparťanské bráně.

Pak z ničeho nic ale přišlo snížení. V přesilové hře minutu před koncem druhé třetiny převzal Lukáš Pech kotouč před modrou čárou a z kruhu pro vhazování střelou zápěstím nad lapačku překonal Lukeše v domácí bráně.

Byl to kontaktní gól. A dostal Spartu do hry. Z předbrankového prostoru pak vyrovnal Robert Říčka, který už byl v pádu.
Ještě jednou Piráti vedli. V 53. minutě odvedli výbornou práci Vondrka a Tomica. Kapitán Pirátů nádherně přihrál v přesilové hře do jasné pozice Marku Tomicovi, který z první prostřelil hostujícího brankáře.

Ale opět přišlo vyrovnání. Už o dvě minuty se dostal k puku v předbrankovém prostoru Richard Jarůšek a nekompromisně zařídil vyrovnání.

V prodloužení nakonec rozhodl Vladimír Růžička. I když Sparta měla v prodloužení více ze hry, do samostatného úniku se dostal chomutovský útočník a s přehledem překonal Honzíka ve sparťanské bráně. A zabezpečil důležité dva body pro Piráty.

Chomutov – Sparta 4:3 PP (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Vondrka (Mrázek, Huml), 36. Skokan (Sklenář, Dlapa), 53. Tomica (Vondrka, Flemming), 64. V. Růžička (Sklenář) – 39. Pech (P. Vrána, Z. Michálek), 49. Říčka (Mikuš, Jarůšek), 55. Jarůšek (Říčka). Rozhodčí: Bejček, Bulanov – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 19:35. Diváci: 3 971.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš – Valach, Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, Grman, L. Chalupa – Vondrka, Huml, Tomica – Lauko, V. Růžička, Koblasa – Skokan, Sklenář, Poletín – V. Tomeček, Šťovíček, J. Havel.
HC Sparta Praha: Honzík – T. Pavelka, Z. Michálek, Mikuš, Kalina, Švrček, Tomáš Dvořák – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Jarůšek, J. Hlinka, Reichenberg – Kumstát, Pech, Forman – Smejkal, Černoch, Uher – Rousek.

Vondrka (Chomutov): Je to hrozně důležitá výhra, i když za dva body. Pro nás je to po šesti zápasech hodně cenné. Ale je škoda, že před koncem zápasu vedeme a pak v posledních minutách inkasujeme. To musíme otočit.

Jarůšek (Sparta): V prodloužení jsme byli lepší. Měli jsme obrovskou „gólovku“, ale nedali jsme ji a Chomutov nás potrestal.