Svěřenci Martina Pešouta dlouho tahali za kratší konec provazu, ovšem v závěru třetí části vystřelil prodloužení František Lukeš. V nastaveném čase pak Pirátům nabídl přesilovou hru Lukáš Klika, který o chvíli později nedosáhl na zakončení Filipa Eliáše. Piráti se díky dvěma bodům posunuli na druhou pozici před Tábor.

„Zápas se mi hodnotí trošku hůř, protože si myslím si, že jsme proti favorizovanému soupeři předvedli dobrý výkon. Kluci tam nechali všechno. Na konci jsme měli víc smůly než soupeř, z čehož vytěžil dva body. Určitě musím kluky pochválit, protože hráli výborně. Myslím si, že jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Výborný výkon předvedl brankář Klika, který chytal výborně stejně jako ve všech zápasech, do kterých nastoupil," řekl mostecký kouč Petr Rosol.

„Máme za sebou velmi vyrovnané a těžké utkání, ve kterém jsme měli optickou převahu, nicméně trápili jsme se v koncovce. Nutíme se málo do střelby, stále hledáme složitá řešení a někoho až před prázdnou brankou, na čemž s kluky pracujeme dlouhodobě, ale v zápasech nám to prostě chybí. Nakonec stálo štěstí tak trochu při nás a v prodloužení jsme rozhodli, takže s výsledkem jsme napůl spokojení," viděl chomutovský Petr Martínek.

Libor Kult