Prozatímní trenérské trio Leo Gudas, Zdeněk Skořepa a Stanislav Mikšovic povede dnes hokejisty SK Kadaň ke třem bodům v zápase proti Salithu Šumperk. „Jednoznačně chceme získat tři body, hodně je potřebujeme. Využijeme i posily z extraligového Chomutova, hrát budou Nikola Gajovský, Jirka Macháček, Honza Rutta i uzdravený Petr Jíra" vyjádřil cíl pro dnešní zápas hlavní trenér Leo Gudas.

Po nedělním odvolání trenéra Michala Jägera se taky horečně jedná o jeho nástupci. Vedením klubu byli osloveni tři kandidáti. Dle vyjádření marketinkového manažera klubu Piráti Chomutov Davida Dindy „všichni mají bohaté hokejové zkušenosti a jsou mezi nimi i trenéři z řad extraligových asistentů". Jméno nového trenéra má být oznámeno ve čtvrtek.

Změny se ale neděly jenom na trenérském postu. U týmu skončil i útočník Kamil Tvrdek a s několika dalšími hráči mělo vedení týmu pohovor. „Měl to být lídr, tahoun, vůdce týmu, ale bohužel se mu nedařilo, jak bychom si my i on představovali, takže jsme se s Kamilem rozloučili" uvedl k tomu asistent trenéra Stanislav Mikšovic.

Tým Salith Šumperk se nachází na 10. místě tabulky a má o čtyři body víc než poslední SK Kadaň. Na ledě soupeřů má nelichotivou bilanci, když z pěti zápasů Šumperk nezískal ani bod při skóre 7:21. Naopak v domácím prostředí je Šumperk úspěšnější, když ze čtyřech odehraných zápasů tři vyhrál v základní hrací době.

Přijďte povzbudit dnes v 18. hodin domácí SK Kadaň v boji za napravením si pošramocené reputace.

Autor: Milan Kubílk