Podstatnou roli sehrály přesilové hry nebo signalizovaná výhoda při vyloučení. Vše začalo už ve třetí minutě, kdy Rákos využil přesilovku a začal jízdu Ocelářů. V polovině první třetiny se prosadil Irgl. Při signalizované výhodě pro Oceláře. Střela od modré se zastavila v klubku hráčů před Janem Lacem a třinecký útočník poslal puk do sítě. A do třetice početní výhoda. Čtyřiašedesát sekund před koncem první dvacetiminutovky se Martin Růžička protáhl mezi chomutovskými obránci a prostřelil domácího brankáře. To už ale stál mezi tyčemi Štěpán Lukeš, který vystřídal po druhé brance Jána Laca.

O vítězi rozhodla další využitá přesilová hra Ocelářů. Po necelých třech minutách prostřední části hry byl vyloučen domácí Huml za hru vysokou holí a Marcinko provinění potrestal. Tečoval střelu Mikulíka od modré čáry a poslal kotouč mezi Lukešovy betony.
Naději pro Piráty vykřesal v polovině zápasu Ivan Huml, který doklepl Vondrkovu střelu od modré čáry. Ale o tři minuty našel Marcinko u tyčky Růžičku, který zblízka pojistil vedení Třineckých.

Zvrat ještě snad mohla přinést třetí třetina. To se trefovali pouze domácí, když jim pomohla hra v početní výhodě, dokonce v dvojnásobné. Nejdříve Juraj Valach ranou snížil na 2:5 a v další dvojnásobné početní výhodě po spolupráci Huml, Vondrka posledně jmenovaný snížil už jenom na rozdíl dvou gólů. Další šance Mário Grmana, Michala Poletína i trestné střílení Michala Vondrky zůstaly ale nevyužity, a tak si třinečtí odvezli ze severu Čech zaslouženě tři body.

Chomutov – Třinec 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 33. Huml (Vondrka, Mrázek), 52. Valach (V. Růžička), 55. Vondrka (Huml, V. Růžička) – 3. Rákos (M. Doudera, Mikulík), 11. Irgl (Adámek, Chmielewski), 19. Martin Růžička (Mikulík, M. Doudera), 24. Marcinko (Mikulík, Martin Růžička), 36. Martin Růžička (Marcinko, Rákos). Rozhodčí: Hradil, Souček – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:3. Diváci: 3 225.

Piráti Chomutov: J. Laco (11. Š. Lukeš) – Mrázek, Valach, Dlapa, Flemming, Grman, Slovák, L. Chalupa – Vondrka, Huml, Tomica – Lauko, V. Růžička, Koblasa – Sklenář, Skokan, Poletín – V. Tomeček, Šťovíček, J. Havel.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – M. Doudera, D. Musil, Linhart, Jank, L. Kovář, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Petružálek, Mikulík, Cienciala – Chmielewski, Polanský, Irgl – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Christov.

J. Šťastný (asistent trenéra, Chomutov): Utkání jsme si prohráli v první třetině. Tak, jak jsem ji odehráli, je neomluvitelné. Nemá ji cenu ani hodnotit. Chtěli jsme se ještě pokusit o nějaký zázrak, ale prohrávat 1:5 s Třincem není jednoduché. Hráči to ještě v poslední třetině zkusily, ale je jenom škoda, že Michal Vondrka neproměnil trestné střílení a Michal Poletín netrefil prázdnou bránu. Ale sportovně musím říct, že jsme si nezasloužili vyhrát.

M. Zadina (asistent trenéra, Třinec): Naše první třetina byla naší nejlepší úvodní třetinou v letošní sezoně. Vyhráli jsme ji 3:0 a postavili jsme základ vítězství. Tým hrál velmi dobře a pracoval. Kluci, kteří se nám vrátili do sestavy, nám hodně pomohli. Velmi dobře nám po zranění zachytal i Hamerlík. Zkomplikovali jsme si to třetí třetinou, ve které jsme měli spoustu vyloučených.