Nacpaný sektor fanoušků Pirátů zmrazil už ve druhé minutě obránce Litvínova Karel Kubát, který využil přesilovku při vyloučení Květoně. Hübl křížem našel Jánského a ten naservíroval Kubátovi, který zakončil do odkryté branky. Chomutov pak měl šanci srovnat když hrál dvě přesilovky, ale ani jednu nevyužil. V desáté minutě šel ven Vladimír Růžička a hrálo se čtyři na čtyři. Když pak Verva hrála v plném počtu brankáře Kopřivu propálil od modré Filip Pavlík a Verva vedla 2:0. Chomutov reagoval tak, že odvolal Kopřivu a do branky šel Stmeň. Víc branek už ale do sirény nepadlo.

Kontaktní gól

Piráti měli skvělý vstup do druhé třetiny, když se dostali k přesilovce pět na tři, kterou po minutě a půl Jan Rtta dokázal využít a snížil na 1:2 z pohledu hostí. Víc branek v prostřední části nepadlo a tak se čekalo, co přinese dalších dvacet minut.
Ve třetí dvacetiminutovce Piráti zvýšili tlak a Verva jen těžce odolávala. Měla sice možnost při dvojnásobné přesilovce, ale nedokázala jí využít. V závěru třetiny Piráti měli opět výhodu přesilové hry.

Vyrovnáno, prodloužení a nájezdy

Na konci přesilovky odvolal trenér Růžička gólmana a v poslední minutě se podařilo vyrovnat. Přišlo na řadu prodloužení ve kterém Piráti nevyužili další výhodu přesilové hry. Vytvořili si tři šance, ale ani jednu nezužitkovali a tak přišly na řadu nájezdy. Tady se ukázala zkušenos Litvínova. První nájezd ještě Hübl neproměnil, ale po něm už byl úspěšný František Lukeš a také Robin Hanzl. Nájezdy pak rozhodly o druhém bodu pro Litvínov.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 3:2 (2:0, 0:1, 1:0, 0:0) sn.(2:0)

Samostatné nájezdy:

1. série:
0:0 HÜBL Viktor (LIT)
0:0 POSPíŠIL (CHM)
2. série:
1:0 LUKEŠ (LIT)
1:0 Vondrka (CHM)
3. série:
2:0 HANZL (LIT)

Branky a nahrávky: 2. Kubát (Jánský, Hübl), 10. Pavlík (Hübl, Lukeš), rozh. náj. Lukeš – 22. Rutta (Skinner, Červenka), 60. Vondrka (Květoň)

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Baránek, Pavelka, Frolo, Pavlík – Jánský, Hübl, Lukeš – Válek, Hanzl, Trávníček – Havlíček, Piroš, Hořava – Smolka, Gerhát, Jurčík
Piráti Chomutov: Kopřiva (10. Strmeň) – Rutta, Skinner, Janošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka, Růžička, Květoň – Sklenář, Kämpf, Chlouba – Hřebejk, Dušek, Veselý
Rozhodčí: Hodek, Horák – Lučan, Kis

Ohlasy trenérů:


Jan Šťastný, Piráti Chomutov: V nohách jsme měli náročný páteční zápas s Libercem. Do utkání jsme vstoupili špatně, dostali jsme dva góly a vyměnili brankáře. Byl to pro mužstvo impuls. Ceníme si toho, že jsme při power play vyrovnali. Trochu nás ale mrzí, že jsme v prodloužení měli tři velké šance, které jsme neproměnili.

Ondřej Weissmann, Verva Litvínov: Mohli jsme si v závěru utkání pojistit výhru za tři body, hlavně v přesilovce pět na tři, kterou jsme ale sehráli hrozně. V závěru jsme pak byli rádi za dva body po nájezdech. Brali jsme výhru a body po dlouhé době, situace nebyla dobrá a na hráčích už to nechávalo následky. Proto věřím, že to mužstvu pomůže. Naše hra se v Boleslavi a v Třinci lepšila, ale body nám do dneška chyběly. Martynek? To vypadá na asi na pět týdnů, jde o rameno, snad vazy.