První třetina se Pirátům nepovedla a po brankách Miškovského a Víška ji prohráli 2:0. „V první třetině jsme byli lepší než soupeř, a to nejen díky vstřeleným brankám, ale i díky pohybu a důrazu," konstatoval trenér domácích Filip Pešán.

Od druhé třetiny ale Piráti přidali a góly v jejím průběhu srovnali stav utkání. O vyrovnávací trefu se pouhých 2,5 sekund před koncem postaral Libor Šulák. „Naopak ve druhé třetině Chomutov začal přidávat na obrátkách a bylo vidět, že mají kvalitní tým. Měli jsme co dělat, abychom po dvou třetinách ubránili remízu," řekl o prostřední části hry Pešán.

Ve třetí třetině měli Piráti už drtivý tlak, který ale nepřetavili ve vedoucí gól. Ani jednou se jim nepovedlo překonat vynikajícího Vaněčka.

O vítězství tak rozhodla trefa Petra Kolmanna v prodloužení, který využil dvojnásobnou přesilovku. „V prodloužení jsme dobře sehráli krosovou nahrávku a „volejovou" střelu, na kterou nemohl hostující gólman reagovat," popsal rozhodující moment trenér domácích.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU – PIRÁTI CHOMUTOV 3:2 PP (2:0, 0:2, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Miškovský (Ulrych, Pabiška), 9. Víšek (Hrníčko, Mikyska), 62. Kolmann (Víšek, Plodek) – 34. Dušek, 40. Šulák (O. Kaše, Rutta). Rozhodčí: P. Wütherle – Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 27:39.  Diváci: 256.
Piráti Chomutov: Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, Drtina,  Rýgl, Šulák,  Mrázek, Tejnor – Hovorka, Gajovský, Hřebejk  – D. Květoň, Růžička, Sinisalo – McGregor, Dušek , Veselý – O. Kaše, Kämpf, L. Květoň.