V zápase s Mladou Boleslaví se hrál od začátku rychlý, agresivní hokej z obou stran, plný osobních soubojů. Bruslaři z Mladé Boleslavi rychle přistupovali k Pirátům a nebáli se v soubojích přitvrdit. Tempo, které viděli diváci v úvodní části hry, nebylo vidět v SD Aréně většinu letošní sezony. „Tempo v první třetině nebylo ale větší než v prvních dvou zápasech baráže. Je jasné, že se nebude hrát žádný pochoďák. Myslím, že umíme hrát i vyšší tempo. Chvílemi jsme byli dost zakřiknutí," zhodnotil úvodní část hry Michal Brož.

Do vedení v utkání se dostala Mladá Boleslav, když ve čtvrté minutě využila přesilovou hru. Chomutovský hráč ztratil na modré puk, Jan Starý ho přihrál volnému Tomáši Klimentovi a ten tvrdou ránou z pravého kruhu trefil levý horní roh Růžičkovi branky.  Gól Mladé Boleslavi rámovaly dvě velké příležitosti Pirátů. Ještě v oslabení se Nikola Gajovský prokličkoval až před Valentu, ale ten jeho příležitost zlikvidoval. Hned po inkasovaném gólu mohl vyrovnat ze skrumáže Račuk, tísněn ale nestihl zakončit. Dobrou příležitost si vypracovala Boleslav ve 12. minutě, když se ocitl sám před chomutovským brankářem Klimenta, ale Martin Růžička jeho příležitost zlikvidoval. Nabídku na vyrovnání poskytl Chomutovu Boris Žabka, který již při vyloučení boleslavského Němečka dostal 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku u Marka Bomersbacka. Přesilovou hru pěti proti třem Piráti využili hned za osm sekund. Po vyhraném vhazování Lukáš Pulpán vystřelil od modré čáry, Valent puk neudržel a Ľuboš Bartečko ho doslova dotlačil do brány. Slovenský kapitán mohl minutu a půl před koncem strhnout vedení na stranu domácích, ale jeho dorážku Valent vytlačil nad hostující bránu.

Začátek prostřední části hry se Pirátům nevyvedl, když nenápadná akce Mladé Boleslavi skončila gólem. Jarůšek od pravého mantinelu z velkého úhlu jenom nahazoval puk na Martina Růžičku, ten ho vyrazil před sebe a dojíždějící Michal Broš se nemýlil. „Moje křídla dobře vystartovala po buly v obranném pásmu. Jarůšek vystřelil tak, jak jsme si říkali. Že musíme střílet ze všech pozic. Bylo to celkem z úhlu, ale gólman to vyrazil přesně doprostřed a já jsem to vrátil do prázdné brány," komentoval situaci střelec gólu Michal Broš. O dvě minuty to mohlo být již o dvě branky. Hosté jeli dva na jednoho, Milan Mikulík tečoval na hraně brankoviště přihrávku Ovčačíka, ale Růžička skvělým zákrokem betonem zachránil. Velkou příležitost na srovnání skóre měl Chomutov ve vlastním oslabení, když jela v přečíslení dva na jednoho boleslavského obránce dvojice Jaroslav Svoboda a Bartečko. Prvně jmenovaný volil střelu, ale proti Valentovi nebyl úspěšný ani z dorážky. „Druhý inkasovaný gól nás rozhodil z rytmu. Nemohli jsme se dostat do tempa, Boleslav parádně bránila, byli dobře organizovaní. Nebylo tam moc místa, nešlo to, jak by mělo," řekl o prostřední části hry trenér Jaroslav Beck.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí, ale střely Davida Hrušku a Nikoly Gajovského mířily mimo bránu a v 47. minutě Kašeho střela letěla taky těsně vedle Valentovy tyče. O minutu později měl výbornou příležitost střelec David Hruška, ale z pozice mezi kruhy Valenta neprostřelil. Důležitý moment se udál jedenáct minut před koncem třetí třetiny. Rozhodnout mohl Milan Mikulík, jeho blafák ale Růžička vystihl a betonem zachránil Piráty. „Měli jsme tam samostatný nájezd, který mohl rozhodnout. Ale bohužel, potvrdilo se staré hokejové pravidlo „Nedáš, dostaneš". Čekal jsem, že to tam padne ještě dřív," popsal situaci  trenér Mladé Boleslavi František Výborný.

Pirátům zkomplikoval situaci šest minut před koncem Jakub Stehlík, který se nechal vyloučit na dvě minuty za vysokou hůl. Boleslav přesilovou hru sice nevyužila, když se většinu času bránila ve vlastním obranném pásmu, ale ve zbývajícím čase si Chomutov výraznější gólovou příležitost nevypracoval. Až po odvolání brankáře se 38 sekund před koncem prosadil Jaroslav Svoboda. Martin Šagát vybojoval puk za bránou a Lukáš Pulpán posunul kotouč střelci branky, který přes změť bránících těl prostřelil i boleslavského brankáře. „Měli jsme předepsanou kombinaci, ta ale z buly nevyšla. Pak už to byl živelní hokej, střela a padlo to do brány," popsal situaci střelec vyrovnávací branky. Jako chaos to viděl Michal Brož:  „Nechali jsme je moc rozjeté a dostali se k nám do pásma. Ani nevím, jestli to byla náhodná střela nebo přesně mířená. Míša Valent nic neviděl, náš hráč ležel někde za bránou. Nevím, ke konci to byl chaos."

V prodloužení rozhodl o dvou bodech pro Chomutov Lukáš Pulpán, který objel branku a střelou zápěstím dal vítězný gól Pirátů. „Myslím, že Karel Hromas tam vyjížděl proti mně. Boleslavák to vypíchl, objel jsem bránu a chtěl jsem to dát nahoru. Trochu mi to sjelo a šlo to brankáři pod rukou. Takže trochu šťastně," komentoval vítěznou trefu chomutovský obránce.

S nadhledem hodnotil utkání trenér Mladé Boleslavi František Výborný: „Jeli jsme do Chomutova s tím, že bychom chtěli aspoň bod, co se nám podařilo. Po tom průběhu jsme z toho trošku zklamaní, protože 38 sekund před koncem jsme dostali na 2:2 a v prodloužení jsme inkasovali. Ze třech bodů nám zůstal jenom jeden, ale zaplaťpánbůh. Kluky bych chtěl pochválit, hráli dobře, dostali jsme trošku „laufový" góly. Ale musíme ctít i Chomutov, je to dobrý soupeř. Tím, že vyhrál první dvě utkání, trošku naskočil a teď se zdá v klidu."

To Jaroslav Beck si cenil hlavně chomutovských fanoušků: „Chtěl bych poděkovat fanouškům, drželi nás až do konce. Byl to náš šestý hráč. V závěru to bylo o nasazení, disciplíně a vůli. Dva body jsou pro nás zlaté."

Piráti Chomutov – HC Mladá Boleslav   3 : 2 PP (1 : 1, 0 : 1, 1 : 0, 1:0)

Branky a asistence: 14. Bartečko (Pulpán, Balej), 20. Jar. Svoboda (Pulpán), 63. Pulpán (Kubinčák) - 4. Klimenta (Starý, Broš), 22. Broš (Jarůšek, Klimenta),

Vyloučení:  4 : 4, navíc Žabka (MB) 10 min.            Využití: 1 : 1                      V oslabení: 0 : 0

Rozhodčí: Hribik, Šindler – Bláha, Kostka.

Diváci: 5 031

Piráti Chomutov: Martin Růžička –Rutta, M. Jass, Pulpán, Malec, Krstev, Havel, Bartejs, Stehlík - D. Hruška, Gajovský, Kubinčák - Bomersback, Jar. Svoboda, Bartečko –-  Šagát, Kämpf, Hromas - Balej, Račuk, O. Kaše.

Trenéři: Beck, Martínek, R. Kaše

HC Mladá Boleslav: Valent - Toman, Němeček, Jindra, Ovčačík, Bohunický, Žabka, Kurka - Pabiška, D. Výborný, Mikulík - Klimenta, Broš, Jarůšek - Starý, Musil, Lenc - Kubica, Vrbata, Nouza.

Trenéři: F. Výborný, M. Jelínek