Jak odpovídalo důležitosti zápasu pro oba týmy, úvod byl opatrný z obou stran a tak první příležitosti měly oba týmy až v osmé minutě zápasu. Nejdřív Víšek našel před bránou Kudrnu, ten ale trefil jenom brankáře Řehoře. Vzápětí na druhé straně Rýgl bombou prověřil Pavelce v bráně hostí, ten ale jeho střelu zázračně kryl. Vedení v zápase se ujali domácí Piráti, když svůj premiérový gól v extralize vsítil výstavní ranou do levého horního rohu Pavelcovy brány Radek Hrabák. Padesát pět sekund před koncem zaslouženě vyrovnal Galamboš, když se po střele Víška nejlépe orientoval před brankou domácích a střelou po ledě překonal Řehoře. Celkově byli v první třetině lepší hosté, o čem svědčí i poměr střel na branku 7:19.

Obraz hry z první třetiny se přenesl i do druhého dějství a hned v 22. minutě dostal hosty do vedení Bárta, když opět střelou po ledě z prostoru mezi kruhy po přesné přihrávce Vlacha překonal Řehoře. Domácí se do šance dostali až v 33. minutě, když po chybě hostující obrany jel sám na Pavelce Duda, ale Havíř mu šanci znemožnil držením hole. Rozhodčí ale vyloučil hostujícího obránce jenom na dvě minuty. Největší šanci na vyrovnání měl dvě minuty před koncem třetiny Kraft, ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal Pavelce. V druhé třetině byli domácí o něco aktivnější, ale když už se dostali do střelecké příležitosti, často místo střely hledali výhodněji postaveného spoluhráče.

Piráti srovnali stav v 43. minutě při hře čtyři na čtyři, když Brett Palin přestřelil od modré vše, co mu stálo v cestě. Domácí se po vyrovnání dostali do tempa, byli aktivnější a Liberec se bránil s vypětím všech sil. Velké příležitosti na střelení vedoucího gólu měli Frolík, Zálešák, Jurčina a Hřebejk, Pavelce ale nepřekonali. Na druhé straně zahrozil tři minuty před koncem třetí třetiny Dušek, Řehoř ale jeho střelu kryl. V 58. minutě se objevil před Pavelcem osamocený Hřebejk, ale taky nebyl úspěšný.

V prodloužení rozhodl do poloprázdné brány domácí Hřebejk, když Pavelec ležel bezmocný na ledě.

Celý zápas poznamenaly rasistické urážky části chomutovských fanoušků směřované na libereckého Simmondse, hráče černé pleti. Klub se hráči omluvil a ostře odsoudil tu část fanoušků, která měla rasistické poznámky na svědomí. Více o tom ještě zveřejníme během dneška.

Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Hrabák (Zálešák, Lušňák), 43. Palin (Kraft), - 20. Galamboš (Víšek, Šmíd), 22. Bárta (Vlach, Šmíd),
Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Lhotský, Hejl
Sestavy: Chomutov: Řehoř – Palin, Pulpán, Jurčina, Bartejs, Rutta, Mrázek, Rýgl, Lučka,– Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Duda, Procházka – Lušňák, Zálešák, Hrabák – Jíra, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.
Liberec: Pavelec – Čutta, Šmíd, Havíř, Výtisk, Čakajík, Derner, Kajínek – Simmonds, Nedvěd, Filippi – Kudrna, Galamboš, Víšek – Bárta, Vlach, Kica – Bulíř, Dušek. Trenéři: Jelínek a Pešán.
Vyloučení: 4:4, navíc Simmons (Lib.) 10 min. Bez využití. Diváci: 4613.