První třetina byla ve znamenaní opatrnosti a vyloučených. Rozhodčí rozdali celkem devět trestů, Petr Jíra navíc vyfasoval osobní trest na deset minut za úder do oblasti hlavu a krku. Ani jedna početní převaha ale gól nepřinesla.

„V tomhle zápase to prostě nemohlo být takové harakiri jako těch 7:6, porážka by nás poslala na dovolenou,“ vysvětlil Doležal. Jeho svěřenci otevřeli skóre ve 23. minutě, kdy se prosadil Jakub Orsava. Po přestávce zvýšil na 2:0 Petr Jíra. Po kontaktním gólu Ústí vrátil Pirátům dvougólový náskok Hromas a bylo rozhodnuto. Vítězství ještě pečetil do prázdné branky kapitán Milan Kraft.

„Ubojovali jsme to. Přežili jsme dlouhé oslabení pěti proti třem, což bylo zásadní. Myslím, že jsme dneska chtěli vyhrát více, než soupeř.“ O vítězi letošního ročníku první ligy se tak stejně jako před dvěma lety rozhodne až v sedmém zápase. V sezóně 2009/2010 se radovali právě Piráti, kteří mohou mít po sobotní výhře psychickou výhodu. „Ústí zase bude na svém stadionu, před svými fanoušky, takže se to tak nějak vyrovná. Já doufám, že se o to budeme prát do poslední chvíle.“

Piráti Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:1 (0:0,1:0,3:1)

Branky a nahrávky:23. Orsava (Diviš), 41. Jíra (Ondřej), 51. Hromas (Hruška), 59. Kraft (Hřebejk) - 46. Ludvík (Roubík, Šagát).Rozhodčí:Pešina, Souček - Skopal, Klein.Vyloučení:9:8, navíc Jíra (CHM) 10 min. OT.Využití:0:0.V oslabení:0:0.Diváci:5250.Střely na branku:.Průběh utkání:2:0, 2:1, 3:1.

Piráti Chomutov: Řehoř - Palin, Bartejs, Grof, Mrázek, Rutta, Havíř, Jillson - Hřebejk, Kraft, Fiala - Lapšanský, Diviš, Orsava - Hruška, Ondřej, Gajovský - Jíra, Sikora, Hromas - Endál

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Klobouček, Zeman, Kousalík, Hořava, Pavlík, Růžička, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Treille, Boháč, Káňa - Majdan, Třetina, Handlovský - Kovář, Pajič, Čermák - Pazourek