Plyšáci pro charitu

Domácí hráči se do favorita pustili bez respektu a od úvodního hvizdu ho dostávali pod tlak. V 11. minutě Tůma našel Roubíka, domácí vedli 1:0 a na led létaly v rámci akce s názvem Plyšákománie stovky plyšových hraček.

Ústí bylo  první dvě třetiny lepší

Piráti se dlouho nemohli dostat do tempa, vyrovnání se dočkali až na začátku 29. minuty. Hovorka ujel ústecké obraně a gólman Petrásek byl bez šance. Trvalo ale pouhých 11 vteřin, než si Slovan vzal ztracené vedení zpět. Z dorážky překonal brankáře Kopřivu Merta a ústecké publikum bylo ve varu.

„První třetinu bylo Ústí nad Labem lepší. Když jsme se dostali ve druhé třetině do hry nějakou aktivitou a dali jsme gól na 1:1, tak jsme hned z následujícího střídání dostali na 2:1. Ta třetina nebyla podle našich představ," nebyl spokojen s herním projevem  v prvních dvou třetinách Aleš Totter.

Poslední dvacetiminutovka: to už byli opět Piráti Chomutov

Ve třetí části však Chomutov potvrdil svou pozici lídra tabulky. Viditelně zvýšil obrátky, využil dvě z tří nabídnutých početních výhod a navíc ještě trestné střílení.

Ve 42. minutě srovnal v přesilovce Hřebejk a o pár minut později už Piráti vedli.  Rozhodčí po faulu Pohla nařídili trestné střílení. Exekutor Antonín Dušek vymetl levý horní růžek a poslal Chomutov poprvé v zápase do vedení. A když pak v 58. minutě zvýšil Štěpán Hřebejk svým druhým přesilovkovým gólem na 4:2, bylo o vítězi rozhodnuto. Slovan už stihl v závěrečné power play jen snížit zásluhou Tůmy.

„O síle týmu svědčí třetí třetina, kdy se díky sehraným přesilovkám kluci dostali zpět do hry. Až na dramatický závěr je toto vítězství velmi cenné, jelikož kluci hráli výborně. Jsme pyšní na náš tým. Některé věci nešly podle našich představ, ale dostali jsme se do hry a zvládli jsme vyhrát za tři body, což je důležité," pochválil svůj tým za poslední část hry asistent trenéra.

Piráti Chomutov jsou na prvním místě tabulky s dvanáctibodovým náskokem na Motor České Budějovice. V sobotu 13. prosince hrají Piráti v SD Aréně s překvapivě posledním týmem – Rebel Havlíčkův Brod a hned v pondělí  jedou do Havířova.

Slovan Ústí nad Labem - Piráti Chomutov 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 12. Roubík (Tůma), 29. Merta (Kloz, Vágner), 59. Tůma (Roubík, Rod) – 29. Hovorka (Skinner, Gajovský), 42. Hřebejk (Rutta, Skinner), 47. Dušek z TS, 58. Hřebejk (Gajovský, Hovorka). Rozhodčí: Grech – Černý, Šmika. Vyloučení: 7:3, navíc Pohl (ÚL) TS. Využití: 1:2. Diváci: 1462.

Ústí nad Labem: Petrásek – Kolafa, Pohl, Vl. Brož, Vágner, K. Černý, Smetana, J. Trončinský – D. Tůma, Roubík, Rod – D. Merta, J. Kloz, T. Vávra – Baránek, M. Hanzl, Pořický – Navarra, Kopta, Kuchynka. Trenér: Mach.

Chomutov: M. Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, J. Mrázek, Rýgl, Šulák, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – M. Kadlec, Vl. Růžička, Sinisalo – McGregor, Dušek, Veselý – O. Kaše, Kämpf, L. Květoň. Trenér: B. Kopřiva.

Ústečané si na severočeské derby přichystali akci s názvem Plyšákománie. Jejím cílem bylo, aby diváci po úvodní trefě Slovanu zasypali ledovou plochou plyšovými hračkami, které klub odevzdá Oblastní charitě. „Snad přijde co nejvíce lidí a podpoří dobrou věc. My hráči jim můžeme slíbit, že uděláme maximum pro to, abychom ten gól dali," povídal forvard Tomáš Rod.