I když ji určitě neslyšeli poprvé. Ne nadarmo je David kapitán reprezentační osmnáctky a Ondřeje si v draftu NHL vybral Anaheim. 

Byli to právě tihle mladí útočníci, kteří dvěma brankami zaveleli k obratu v zápase proti Kladnu. David před brankou tečoval táhlou střelu Drtiny skoro od modré čáry a vyrovnával na 1:1. Bylo to pouhou minutu poté, co se kladenští Rytíři ujali vedení díky Petru Tenkrátovi. To běžel začátku druhé třetiny, ta první skončila bez branek.

Svou zásluhu na vyrovnávacím gólu juniorský reprezentant nijak nezveličoval. „Šel jsem před branku tečovat, Drtič to výborně vystřelil- Mně to jen trefilo hokejku a padlo to tam," smál se po zápase. Umění mít hůl ve správný čas na správném místě ovšem není jen dílem náhody.

Za nerozhodného stavu se pak na gól čekalo dlouho. Až v 49. minutě Davidův starší bratr Ondřej perfektně využil přihrávku od Štěpána Hřebejka, prostřelil hostujícího gólmana mezi betony a zvýšil na 2:1.

Poslední gól na 3:1 dával pak minutu před koncem Antonín Dušek. Piráti tak porazili tým, který bude v nadcházející sezoně zřejmě jejich největším soupeřem.

Mimochodem, David a Ondřej Kaše hráli za mužský A tým Pirátů poprvé společně. Před zápasem se hecovali, podporovali, v zápase už ale není na bratříčkování čas. „Je to super, že jsem tam oba dva, ale nijak extra to nevnímám. Hlavně jsem rád, že jsem vyhráli," komentoval to po zápase mladší David.

I další zápas budou hrát Piráti proti Kladnu, tentokrát na jeho ledě. Prvoligovou sezonu začnou ve středu 10. září domácím utkání proti Litoměřicemi.

S využitím informací na www.piratichomutov.cz