Triumf 3:2 zařídil muž, od kterého se góly čekají. Kapitán Pirátů Michal Vondrka vsítil dvě branky, tu vítěznou 111 sekund před závěrečnou sirénou.

„Jsem hrozně rád, že mi to tam konečně spadlo a takhle před koncem rozhodl zápas. Moc jsme to potřebovali. Je to psychická vzpruha do dalších zápasů,“ ulevilo se lídrovi kanadského bodování Pirátů z Chomutova.

Krušnohorci cítí velkou úlevu, vždyť doma nevyhráli dlouhých pět týdnů! „Je dobře, že už to konečně přišlo, protože jsme se trápili. Některé domácí zápasy byly hrozné, tragické,“ přiznal Vondrka v rozhovoru na klubovém webu.

Krizové období dokázali v Chomutově překlenout, aniž by se vedení uchýlilo k hráčským výměnám. „Jsem strašně rád, že to trenéři nebrali úplně negativně a zůstali pozitivní. To bylo opravdu dobré,“ mínil pětatřicetiletý šéf kabiny. „Prohráli jsme několik zápasů za sebou a leckterý trenér by reagoval negativně. Mohly přijít nějaké změny v kádru. Mužstvo by pak začalo být nervózní. Jsem rád, že zůstali pozitivní. Domlouvali jsme se společně na tom, co musíme zlepšit. Doufám, že jsme jim to teď oplatili.“

Elitní útočník Pirátů byl přeřazen na křídlo druhé formace a tahle změna se osvědčila. Vondrka nasázel dva góly a rozhodl o výhře. „Růža (trenér Růžička) říkal, že chce udělat nějakou změnu. Už jsme takto hráli během sezony pár třetin. Prostě to je život, třeba se zase k Ivanovi (Humlovi) vrátím. Zase na druhou stranu až taková změna to není, ale je to jiné a asi to tým opět nakoplo,“ uvažoval hvězdný Vondrka, který věří, že by se Piráti mohli od tříbodového vítězství odpíchnout. „Věřím tomu! Hokej je o psychice, je o hlavě.“