Hokejisté posledního Chomutova prohráli na ledě Mladé Boleslavi 1:3.

Krušnohorci skórovali už po 67 vteřinách díky Jakubu Sklenářovi, ale Jakub Klepiš vystřelil během druhé třetiny domácím dvěma góly pátou výhru z posledních šesti zápasů. Pojistku přidal v závěrečném dějství exchomutovský kapitán Michal Vondrka.

„Přijeli jsme s velkým respektem, protože samozřejmě sledujeme soupeře, který se zvedá. Chtěli jsme nastoupit aktivně, trošku domácí zaskočit a hrát agresivně. Myslím, že se nám to ze začátku i dařilo. Hned v úvodu jsme dali branku a myslím, že jsme odehráli parádní první třetinu. Bohužel ve druhé vypadala hra opačně,“ konstatoval chomutovský asistent Jan Šťastný.

Ve 30. minutě zavelel k obratu Klepiš, který propálil výborně chytajícího Peterse a ukončil 97 minut a šest sekund trvající čekání Bruslařského klubu na gól. Brzy poté se před domácími otevřela jedinečná příležitost v podobě přes minutu trvající přesilovky pět na tři. Stačilo jim 15 vteřin a Klepiš z podobné parkety, jen tentokrát švihem místo příklepu, dokonal obrat.

Severočeši pak mohli srovnat krok během série tří přesilovek, jenže pozorně hrající domácí v čele s Krošeljem byli proti. Ve 47. minutě navíc Vondrka obral o puk posledního Janka přizvednutím hole a proti svému bývalému týmu přidal definitivní pojistku – 3:1.

„Boleslav začala bruslit a srážet se, nám to dělalo problémy. Po situaci, kterou jsme špatně vyhodnotili, domácí vyrovnali. Pak jsme šli zbytečně do tří a inkasovali gól na 2:1. Zlomové bylo, že Stránský se Svobodou nevyužili velké šance. Ve třetí třetině jsme se chtěli vrátit ke hře z první části a dostat se na kontakt, ale domácí nás do toho nepustili,“ dodal smutný Šťastný.