Kluby se dohodly na jeho odložení, o novém termínu budou fanoušci však informováni s tím, že doposud vydané lístky zůstávají v platnosti. Důvod odkladu? Očkování proti covidu-19.

V amatérské lize mohou nově nastupovat pouze naočkovaní hráči a hokejisté, kteří prodělali onemocnění COVID-19 před méně než 180 dny. Poslední možností je započaté očkování v kombinaci s PCR testem. Lovosice to nesplňují.

„My bychom sestavu dohromady bez problémů dali, ale soupeř je na tom po zavedení nových opatření o poznání hůř,“ vysvětluje tiskový mluvčí Libor Kult důvod odkladu.

Švéd Aiham Ousou (vpravo) v dresu Slavie v utkání s Feyenoordem Rotterdam.
Slávista má jasno. Švédsko postoupí, říká Ousou. V kabině prý budou padat hlášky

„Chceme, aby hráči našeho širšího kádru hráli zápasy, naším cílem není požadovat kontumace, když to není nezbytně nutné,“ doplňuje ještě šéf klubové komunikace. Zatím není jasné, kdy se odložený souboj nakonec uskuteční. „Uvidíme, jak se bude vyvíjet situace kolem epidemie koronaviru,“ hlásí mluvčí Pirátů.

Klub už v rámci náborových akcí rozdal několik desítek lístků, jejichž majitelé je rozhodně nemusí vyhazovat. „Zveme v rámci náboru děti i s rodiči na vybraná utkání podle data konání náborové akce. Teď to vyšlo právě na duel s Lovosicemi. Vstupenky platí i na případný nový termín,“ ujišťuje závěrem Libor Kult.

Libor Kult