V kádru Pirátů došlo ještě před pokračováním extraligy po reprezentační přestávce k pohybu v kádru. Chomutov se dohodl na výměně obránců s Mladou Boleslaví. Novou tváří na chomutovské soupisce se stal Ronald Knot, do města automobilů naopak zamířil Ondřej Dlapa. Oba hráči budou v nových působištích hostovat do konce aktuálního ročníku. „Řešili jsme nějaké možnosti a nakonec jsme se domluvili s Mladou Boleslaví,“ konstatuje Vladimír Růžička, trenér a sportovní manažer Pirátů v jedné osobě.

Třiadvacetiletý Ronald Knot se narodil v Praze, kde také hrál až do květnového odchodu do Mladé Boleslavi. Nová posila Pirátů je odchovancem pražské Slavie, s jejímž starším dorostem vybojovala na jaře 2010 mistrovský titul.

Trápení s Piráty pokračuje. Kometa prohrála s Chomutovem 2:3
Bravo! Piráti vyloupili Brno

Vysoký obránce v mládežnických letech pravidelně reprezentoval a zahrál si na dvou vrcholných akcích. V dubnu 2012 zažil s osmnáctkou atmosféru domácího světového šampionátu, který se konal v Brně, Znojmě a Břeclavi a na němž si zahrál také Vojtěch Tomeček.

Na přelomu let 2013 a 2014 odletěl Ronald Knot s dvacítkou na mistrovství světa do švédského Malmö, kde nastupoval mimo jiné znovu po boku Vojtěcha Tomečka. Na stejném turnaji se představili také Ondřej Kaše, David Kämpf a Libor Šulák, kteří v té době hájili na klubové úrovni barvy Pirátů.

Změny v defenzivě

Nejnovější posila už v šestnácti letech hrála juniorskou extraligu, takže není divu, že poměrně brzy přišel také seniorský debut. Ronald Knot si premiéru mezi tuzemskou elitou odbyl 13. ledna 2013 doma se Zlínem, první bod zaznamenal ve třináctém startu v nejvyšší soutěži. Stalo se tak 29. října 2013 znovu doma s Karlovými Vary. Téměř přesně na den o rok později poprvé v extralize také skóroval, když 28. října 2014 nastartoval v domácím prostředí obrat s Litvínovem, který vedl na Slavii už 3:0, ale nakonec prohrál 3:6.

Celkem má Ronald Knot na kontě 104 extraligových startů, v nichž nastřádal devět kanadských bodů za čtyři góly a pět asistencí. Jeho letošní bilance čítá 26 startů, gól, přihrávku, šestnáct trestných minut, dvanáct hitů a osm zblokovaných střel při průměrném čase na ledě jedenáct minut a sedm vteřin na utkání.

Ilustrační foto
Vánoční florbalová benefice pomůže dvojčatům z Jirkova

Šestadvacetiletý Ondřej Dlapa přišel pod vrcholky Krušných hor v létě 2015 na zkoušku a i díky třem asistencím v jednom z posledních přípravných duelů v Karlových Varech uspěl. Od té doby odehrál v pirátském dresu 138 mistrovských zápasů, ve kterých dvakrát skóroval a přidal devět asistencí. Bilance brněnského rodáka v extralize se zatím zastavila na 214 startech, třech trefách a šestnácti přihrávkách. V právě probíhajícím ročníku naskočil Ondřej Dlapa do 28 duelů na kontě má dvě asistence, 42 trestných minut, 27 hitů a 29 zblokovaných střel při průměrném ice-timu 17 minut a 51 vteřin na zápas.