JURAJ VALACH OCENÍ NEJOBĚTAVĚJŠÍHO FANOUŠKA PIRÁTŮ

Před samotným utkáním se Spartou proběhne ještě slavnostní akt, kdy bude v rámci projektu Hořká volba vyhlášen nejobětavější fanoušek klubu. Stal se jím chomutovský výpravčí, bývalý hokejista a vášnivý stolní tenista Lubomír Kučera, který už od svých pěti let fandí Chomutovu.

Na prahu padesátky se rozhodl ukázat svoji klubovou příslušnost a podpořil Piráty netradiční cestou. Nasedl na kolo a v letní pauze objel stadiony všech extraligových klubů, kde šířil slávu a dobré jméno chomutovského týmu. Ocenění převezme z rukou slovenského obránce Juraje Valacha, který aktuálně vede Radegast index Pirátů. Chomutovský klub je na Lubomíra Kučeru právem pyšný. Podporoval jej během celé výpravy a po návratu domů mu daroval dvě permanentky na letošní sezónu. Při prvním domácím utkání tohoto ročníku pak rodák z Chomutova vhodil čestné buly.

„Byl to silný a krásný pocit. Podobně krásný pocit jsem zažil v době, kdy jsme se po dlouhém snažení konečně do extraligy probojovali a slavili ten úspěch na ledě dlouho po skončení zápasu," prozradil pro oddílový web Lubomír Kučera.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Roman Dušek

KDO PŘIJDE POZDĚ NA UTKÁNÍ, MŮŽE LITOVAT

Oba týmy totiž figurují v TOP 5 vstřelených gólů v první a druhé třetině. I v prvním letošním duelu padla první branka už po 38 sekundách, inkasovali ho Piráti z hole Jana Piskáčka. Utkání ale ještě obrátili, v prodloužení rozhodl o jejich výhře 4:3 Marek Tomica. Každopádně duel Piráti Chomutov Sparta Praha slibuje v souboji osmého týmu se sedmým atraktivní hokej, navíc okořeněný oceněním Lubomíra Kučery.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Roman Dušek