31letý Bomersback se vrací do tuzemské ligy po třech letech. Kanadský bojovník dorazil ve středu a včera si odbyl debut u Pirátů v domácím zápase s Plzní, kde hrával.

„Dnes po tréninku Bomersback podepsal smlouvu a transfer kartu. Následně jsme vyřešili náležitosti s kanadskou federací a českým svazem," řekl včera generální manažer klubu Jaroslav Veverka, který čekal, že vyřízení potřebných náležitostí potrvá až do nedělního duelu s Kladnem. Vše ale proběhlo hladce a Bomersback mohl nastoupit už do včerejšího zápasu s „Indiány". Celkem naskočí do sedmi zápasů. Klub ho totiž vyzkouší jen do reprezentační přestávky, která přijde v polovině prosince.

Kanadský forvard zanechal v tuzemsku výraznou stopu včetně play off odehrál za Plzeň 53 utkání a připsal si 46 bodů (20+26), což mu vyneslo angažmá v Novokuzněcku v KHL. Pro Krušnohorce je čtvrtou posilou v krátké době po Martinu Růžičkovi, Janu Novákovi a Josefu Strakovi.

Opačné starosti řeší v Litvínově, který se sice zvedá, teď ale přišel o Pavla Rosu. Zkušený útočník, který do letošního návratu do Litvínova působil v zahraničí nepřetržitě od roku 1995, využil možnosti neprodloužit smlouvu a dohodl se na angažmá u finského klubu Pelicans Lahti.

„Pavel je ambiciózní hráč. Pořád je v dobré formě," řekl webu Pelicans kouč Aravirta, který Rosu trénoval v Kärpätu Oulu v letech 2009 až 2011.

Za Vervu Rosa sehrál 11 zápasů a připsal si pět bodů za tři branky a dvě asistence.

V Litvínově naopak zůstane minimálně do konce letošní sezony útočník Peter Jánský, který se také v polovině října vrátil po působení v pražské Spartě.