Piráti šestkrát za sebou nedokázali venku zvítězit, teď ale smůlu konečně zlomili. Po více jak dvouměsíčním půstu uspěli ve Zlíně těsně 2:1. Pomohla jim k tomu i krize Ševců, kteří nevyhráli už pět kol.

„Pro nás jsou to výborné tři bodíky. Chtěli dbát především na obranu, což se nám povedlo. Smekám před hráči, protože hráli obětavě a bojovně," chválil Petr Martínek z trenérského štábu Pirátů. Už v 1. minutě napumpoval hostům sebevědomí Kämpf a v polovině zápasu po trefě Poletína bylo ještě veseleji. Ve 40. minutě snížil Žižka, ale víc už famózní Laco domácím nepovolil. Krušnohorci se radovali ze třetí výhry v řadě.

ZLÍN - CHOMUTOV 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 40. Žižka (D. Šťastný, Holomek) 1. Kämpf (Vondrka), 32. Poletín (Huml, Vondrka). Rozhodčí: Mrkva, Pešina Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 4092.

Zlín: Kašík - Marušák, Bořuta, Kotvan, O. Horák, Holomek, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - D. Šťastný, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, Maruna, Kubiš - Honejsek, Chytil, Goiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Chomutov: Laco - Flemming, Kudělka, Valach, Skinner, J. Mrázek, Dlapa, od 21. navíc Chalupa - Vondrka, Huml, Tomica - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Račuk, Skokan - Hlava, Šťovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

14. Karlovy Vary 23 5 1 3 14 45:80 20

Pozn.: V úterý jsou na programu jen dva dohrávané zápasy Vítkovice - Kometa Brno a Zlín - Liberec.