Severní Čechy - Zatím číhají před postupovou branou od play off, dnes večer už ale mohou být znovu v elitní desítce. A nejen to! Hokejisté Litvínova mohou během jediného víkendu prosvištět z jedenáctého klidně až na osmé místo. Ale pozor! Pokud se nezadaří, extraligový expres jim frnkne a oni už ho dohonit nemusejí…

Krušnohorci stojí před možná největší výzvou v letošní sezoně. Během následujících tří dnů se utkají se svými nejbližšími rivaly dnes od 17.30 doma s devátými Pardubicemi (+2 body), v neděli u desátého Liberce (+1 bod). Pokud v téhle zkoušce obstojí, závěr základní části a postup do vyřazovacích bojů budou mít ve svých rukách.

„Hrajeme o všechno. Každý zápas je nyní ohromně důležitý," řekl pro hokej.cz trenér Miloslav Hořava, jehož družina se ale poslední dobou trápí, když v lednu vyhrála jen dvakrát. Tým by mohl pozvednout nejproduktivnější hráč Vervy Hübl, který se dnes možná vrátí do sestavy.

Desítku uzavírající Liberec, který má ale o utkání víc než Litvínov i Pardubice, bude dnes hájit postupovou příčku na ledě mistrovské Plzně (17.30). Severočeši museli během týdne vstřebat drtivou domácí prohru 2:6 od Třince, kterou skončilo jejich třízápasové vítězné tažení.

„Proti Třinci nám to nevyšlo, ale jinak bych řekl, že poslední zápasy jsme odehráli dobře. Věřím, že sílu v týmu máme a desítku uděláme," burcuje gólman Bílých Tygrů Marek Schwarz, který se dostává do branky jen sporadicky a po šestigólovém debaklu od Ocelářů se do ní nejspíš zase dlouho nepodívá.

Jednoznačný scénář by mělo mít utkání lídra s posledním týmem extraligy, tedy Sparty s Chomutovem (18.30). Piráti čekají na výhru už třináct kol (necelé dva měsíce) a dobré vyhlídky nemají ani před dnešní bitvou s vedoucími Pražany. Krušnohorci mají se Spartou gólovou bilanci 3:11, přičemž branku jí nedali už dlouhých 122 minut.

„Tabulku jsem radši už hodně dlouho neviděl… Je to hrozně těžké. Musíme jít zápas od zápasu a budeme dělat vše pro to, abychom začali vyhrávat," odmítá si obránce Lukáš Pulpán přiznat, že jeho tým směřuje do baráže.