Jediný gól rozhodl o vítězi utkání mezi Piráty Chomutov a libereckými Tygry. Padl už ve 43. sekundě úvodní části hry, když vůbec v prvním útoku Liberce dostal Tomáš Filippi puk mezi kruhy a jeho střela prošla Růžičkovi mezi betony až do sítě. Nebyla to první branka, kterou Piráti inkasovali hned v úvodu utkání. „Každý zápas dostaneme první nebo druhé střídaní gól, a pak se z toho těžko dostáváme. To už snad ani není možné," komentoval úvodní a jedinou branku zápasu Jozef Balej. V následujících několika minutách byla k vidění neurovnaná hra z obou stran bez výrazných gólových příležitostí, ale ve druhé polovině první třetiny získali Piráti mírnou převahu. Šance si vypracovali hlavně v přesilových hrách, ale příležitosti Jaroslava Svobody nebo Davida Hrušky ke gólu nakonec nevedly. Ze strany Tygrů měl největší šanci úvodní třetiny Víšek, který se dostal v 16. minutě do samostatného úniku, ale Martin Růžička jeho blafák zlikvidoval.

Prostřední část nabídla stejný obraz hry jako druhá desetiminutovka úvodní třetiny. Piráti měli mírnou převahu, ale nepodařilo se jim překonat obranu Tygrů a vypracovat si výraznější gólové příležitosti. Liberečtí se již nenechávali vylučovat, a tak nenabídli šanci Pirátům skórovat v přesilových hrách. Hra v přesilovkách byla jedním z momentů, který Piráti zlepšili, ale ke gólu to zatím ještě nevedlo. V brance libereckých totiž stál Jan Lašák. „Podržel nás Janko Lašák, vychytal nám zápas. Je to hlavně jeho zásluha. Ale zvedli jsme se i jako tým, hrajeme lépe dozadu," zkonstatoval jediný střelec zápasu Tomáš Filippi. Nakonec největší příležitost ke vstřelení branky měl v 34. minutě Mark Bomersback. Dostal se do samostatného úniku, ale tísněn libereckým obráncem nedokázal překonat Lašáka. Minutu před koncem třetiny se dostali do další gólové šance Luboš Bartečko opět s Markem Bomersbackem. Při vlastním oslabení jeli v přečíslení dva na jednoho, slovenský útočník volil střelu, ale liberecký obránce mu ji zblokoval.

Ani v poslední části utkání se obraz hry nezměnil. Jenom v úvodu obléhal Liberec branku Pirátů, ale střely Valského ani Víška Martina Růžičku výrazně neohrozily. Pak už opět převzali iniciativu Piráti, branka ale nepadla ani v přesilové hře při vyloučení Vlacha. Třiasedmdesát sekund před koncem měli chomutovští výhodu přesilové hry, co ještě posílili odvoláním Martina Růžičky. Ale střely od modré k Lašákovi buď neprošly nebo minuly branku Tygrů z Liberce. „Soupeře jsme přestříleli, ale na to se nehraje. Snaha určitě nechyběla, přesilovky jsme měli slušné. I směrem dozadu to bylo zodpovědnější, zlepšili jsme rozehrávku i zjednodušili přechod středního pásma. Snad hokejový bůh řekne: Stačilo pro Chomutov, už to vítězství musí přijít," přál si po zápase Jaroslav Beck.

Výkon Pirátů ocenil i asistent trenéra Liberce Milan Černý: „Pro nás to bylo šťastné vítězství. Myslím, že Chomutov hrál dobře a nezasloužil si být bez bodu. Vyhráli jsme díky tomu, že máme v brance Jana Lašáka. Věděli jsme, že to tady bude těžké, že Chomutov se zvedá," řekl hned po utkání.

PIRÁTI CHOMUTOV - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 1. Filippi (Gřegořek).
Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Brejcha, Suchánek.
Vyloučení: 4:7.
Bez využití.
Diváci: 3599.
Piráti Chomutov: Martin Růžička - Pulpán, Malec, M. Jass, J. Stehlík, Lojek, Krstev, Bartejs - Bartečko, Jaroslav Svoboda, Bomersback - Šagát, J. Straka, Kubinčák - D. Hruška, Račuk, Hřebejk - Balej, Kämpf, O. Kaše.

Trenéři: Beck, Martínek a R. Kaše.

Bílí Tygři Liberec: Lašák - Hunkes, Vitásek, Gregořek, Výtisk, Voráček, Čakajík, Derner - Vampola, Nedvěd, Filippi - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, T. Urban, J. Vlach - K. Jass, Bulíř.

Trenéři: Hynek a M. Černý.