Vyfasovat v derby osm branek je trest. Chomutovští Piráti to ví, protože tenhle příděl vyfasovali na ledě Litoměřic. Potupný debakl navíc odnesl padákem trenér Martin Štrba, který s okamžitou platností a po vzájemné dohodě v klubu končí společně se šéfem sportovního úseku Vladimírem Hudáčkem.

„Výkonnost mužstva se i vinou častých zásahů do kádru nestabilizovala a vše vyvrcholilo výkonem v Litoměřicích. Jasným cílem je zůstat v první osmičce a cítili jsme, že mužstvo potřebuje impuls,“ vysvětluje změnu na střídačce výbor zapsaného spolku, který je majoritním vlastníkem akciové společnosti provozující seniorský hokej. „O novém trenérovi chceme mít jasno nejpozději do týdne,“ doplňuje ještě výbor Pirátů.

Ve funkci končí i sportovní manažer Vladimír Hudáček, který aktuální mužstvo pomáhal stavět v létě a přetvářel ho v rozjeté sezóně. „Představy manažera a výboru spolku o budoucím směřování sportovní části se začaly rozcházet způsobem, který neumožňoval další pokračování spolupráce,“ zní z výboru zapsaného spolku.

Chomutov je čtyři kola před koncem první části Chance ligy na šestém místě s šestibodovým náskokem před dvojicí Jihlava a Prostějov, která uzavírá desítku.

„Celá záležitost s odchodem trenéra a sportovního manažera je pro nás v tuto chvíli uzavřenou kapitolou. Nyní soustředíme všechny síly na angažování nového trenéra, který bude společně s výborem zapsaného spolku činit budoucí kroky ve sportovní oblasti, a další důležité otázky spojené s chodem klubu,“ uvádí nejvyšší vedení chomutovských Pirátů.