V deváté minutě atraktivního zápasu otevřel skóre Vladimír Růžička. Do šance ho poslal David Skokan, který mu s trochou štěstí naservíroval puk těsně před modrou čárou. Růžička se ocitl sám před libereckým gólmanem Romanem Willem a nezaváhal. Úřadující mistr se však jen tak lehce bodů vzdát nechtěl. Tygři se snažili nepříznivý stav zápasu změnit, ale do konce první třetiny se jim to nepovedlo. Stejně tak Piráti nedokázali svůj náskok zvýšit.
Další branka padla až v polovině utkání, kdy nahození hostujícího Ordoše využil Lukáš Derner a za pomoci teče překonal Jána Laca. Když už oba týmy začaly myslet na přestávku, dopustili se domácí dvou faulů a dvojnásobnou převahu Liberec využil. Obrat skóre obstaral Vladimír Svačina.

Prodloužení a nájezdy

Do třetí části Piráti vstoupili s jediným cílem, zvrátit nepříznivý stav. To se povedlo jen částečně, když necelé tři minuty před koncem základní hrací doby srovnal Michal Poletín. Prodloužení zápas nerozhodlo a tak se šlo na nájezdy. Jako jediný uspěl Vladimír Růžička, který rozhodl o druhém bodu pro Piráty a pomohl Chomutovu udržet neporanitelnost.

Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. V. Růžička (Skokan), 48. Poletín (Vondrka, Rutta), rozh. náj. V. Růžička – 32. Derner (Ordoš, J. Mikyska), 39. Svačina (Radivojevič, Bulíř)
Samostatné nájezdy:
1. série:
0:0 Lukáš Krenželok (LIB)
0:0 Michal Vondrka (CHM)
2. série:
0:0 Vladimír Svačina (LIB)
1:0 Vladimír Růžička (CHM)
3. série:
1:0 Branko Radivojevič (LIB)

Piráti Chomutov: J. Laco (Strmeň) – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Kudělka, Mrázek – Račuk, Huml (C), Vondrka – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Kaše, Šťovíček.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Plutnar, Vitásek, Pyrochta – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Bartovič, Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, D. Špaček – Lakatoš, J. Mikyska, Ordoš.

Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda.

Diváci: 4 903