Během dvou sezón, kdy hráli Piráti mezi tuzemskou elitou naposledy, proti nim Tomáš Pospíšil naskočil v dresu Slavie Praha, Liberce a Hradce Králové celkem dvanáctkrát. Ve vzájemných duelech zaznamenal bilanci tří přesných zásahů a devíti asistencí. Nyní bude střílet góly za Piráty, s nimiž podepsal roční smlouvu.

Sedmadvacetiletý rodák ze Šumperku se ještě v dorosteneckém věku, kdy už patřil ke stabilním článkům reprezentačních výběrů, přesunul do Třince. S dorostem Ocelářů vybojoval na jaře 2002 mistrovský titul, na němž se podíleli mimo jiné také David Krejčí či později chomutovští hráči Ondřej Fiala s Filipem Semanem. Po domácím mistrovství světa hráčů do osmnácti let, které se v dubnu 2005 konalo v Plzni a Českých Budějovicích, draftovala Tomáše Pospíšila v pátém kole jako 135. v pořadí Atlanta a nejčerstvější akvizice Pirátů se hned v létě přesunula do kanadské juniorské Ontario Hockey League. Barvy celku Sarnia Sting hájil Tomáš Pospíšil dva roky a po mistrovství světa hráčů do dvaceti let v roce 2007 začal v létě bojovat o místo v NHL na farmách Thrashers.

Ročník 2007/2008 strávil převážně v ECHL, kde se mu v dresu Gwinnett Gladiators docela dařilo a vysloužil si povolávací rozkaz do AHL. V týmu Chicago Wolves zahájil následující sezónu, během které se na čas vrátil do Gwinnettu a dokončil ji v jiném týmu AHL – Albany River Rats.

Poté se odchovanec hokeje zpod vrcholků Jeseníků rozhodl pro návrat do Evropy. V létě 2009 zamířil do Třince, kde už během sezóny 2004/2005 debutoval mezi tuzemskou elitou a odkud vypomohl i rodnému Šumperku v první lize.

Českou republiku už poté Tomáš Pospíšil neopustil. V barvách Komety Brno, pražské Slavie, s níž si zahrál i semifinále play-off proti Třinci, Bílých Tygrů z Liberce a naposledy královehradeckého Mountfieldu přidal další starty mezi tuzemskou elitou. Celkem má na kontě 321 extraligových zápasů, 62 gólů a 71 asistencí. Nyní může své statistiky vylepšit v dresu Pirátů Chomutov.

Vyjádření hlavního trenéra Vladimíra Růžičky:
„Jedná se o zkušenějšího hráče, který už v extralize odehrál spoustu zápasů a kterého dobře znám. Věřím, že nám pomůže v přesilovkách. Pro nás je důležitý i fakt, že drží hůl napravo. Máme poměrně dost leváků, ale praváci nám zatím trochu chybí. Jsem přesvědčený, že nám v útočné fázi pomůže."

Zdroj: Piráti Chomutov.