Piráti Chomutov - Verva Litvínov 3:4 sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, sn. 0.2)

Piráti otevřeli skóre, ale…

Zápas začal v tempu. Hrálo se nahoru dolů, až do chvíle, kdy hosté dostali šanci hrát první přesilovku. Jenže domácí Vervu k ničemu nepustili. Naopak, sám se před gólmanem Vervy ocitl Růžička, ale trefil jen tyč. Bohužel po chvíli šli opět Piráti po zbytečném faulu Grmana do čtyř. Jenže ani tentokrát z toho Verva nic nevytěžila. Pak se karta obrátila a přesilovku měl Chomutov. Jenže ani domácím se otevřít skóre nepodařilo. To se po chvíli nepovedlo ani Kubátovi, když nedokázal z pár metrů překonat Lukeše. Vzápětí se dostal k odraženému kotouči před brankou Vervy Vantuch a na několikáté protlačil kotouč za záda Kantora. Pak ale poslali rozhodčí na trestnou lavici Flemminga. Verva rychle zakombinovala a nekrytý Mikúš srovnal na 1:1.

Po nástupu do druhé třetiny se oba týmy snažily soupeře zaskočit. Po pěti minutách hry se to povedlo Pirátům, když po chybném nahození Litvínova dostal Vladimír Růžička přihrávku za obranu Vervy a prudkou střelou překonal Kantora. Následovala přesilovka Pirátů, jenže ti obléhání Kantora gólově nevyužili. Pak se role obrátili a přesilovku hrála Verva. Ta už byla úspěšná. Po rychlé kombinaci zakončoval František Lukeš a nedal bratrovi Štěpánovi v brance Pirátů šanci. Velkou šanci dostat hosty do vedení promarnil ve 36. minutě Jurčík, když ztroskotal na pozorném Lukešovi. Do konce druhé třetiny se už žádnému z týmů skórovat nepodařilo.

Další třetina 1:1

Ve třetí části mohl jít Litvínov do vedení, jenže Jánský po přihrávce od Lukeše netrefil přesně a velkou šanci Vervy zahodil. Po chvíli si Jánský vysloužil dvě minuty a nabídl Pirátům další přesilovku, ti jí však nedokázali využít. Po chvíli hry šel na trestnou lavici litvínovský Jurčík, ale i tentokrát vyšli Piráti gólově naprázdno. Postupem času byl Chomutov častěji u kotouče. Šest a půl minuty před koncem třetiny dostal od mantinelu Szathmáry nádhernou přihrávku na modrou od Smejkala a propálil Kantora. Piráti šli potřetí v zápase do vedení. Jenže i tentokrát dokázala Verva odpovědět. Střelu od modré dorazil na dvakrát za záda gólmana Lukeše litvínovský mladík Doudera. Dvě minuty před koncem třetiny si vykoledoval dvě minuty litvínovský obránce Sörvik a Piráti měli šanci zápas rozhodnout, ale ani pátou přesilovku nevyužili. Zápas tak šel do prodloužení.

Prodloužení však nerozhodlo a došlo na nájezdy. Zatím co Verva proměnila dva, zásluhou Mikúše a Růžičky, Piráti ani jeden. Chomutovu se tak play off opět vzdálilo.

Branky a nahrávky: 17. Vantuch (Huml), 25. V. Růžička (Mrázek) – 19. J. Mikúš (F. Lukeš), 29. F. Lukeš (J. Mikúš, Kubát), 57. L. Doudera.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Pavlát) – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Mrázek, Knot, Tomáš Dvořák, Szathmáry – Koblasa, Smejkal, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Šťovíček – Poletín, Huml, Vantuch – Lauko, Hlava.

HC Verva Litvínov: Kantor (Soukup) – Iberer, Sörvik, Baránek, Čutta, Kubát, Gula, L. Doudera – Marek Růžička, J. Mikúš, J. Černý – Trávníček, Gerhát, Jurčík – F. Lukeš, V. Hübl, Jánský – Matoušek, Válek, Řehoř.

Rozhodčí: Úlehla, Bulanov – Brejcha, Jelínek

Řekli po utkání:

Juraj Valach Piráti Chomutov:
„Jako už po několikáté jsme dnes ztratili důležité body. O konce už mnoho zápasů nezbývá a je to stále těžší. Soupeř má dobré přesilovky a dnes to potvrdil. Sice jsme oproti předchozím zápasům dokázali držet střední pásmo, ale moc gólů jsme nedali.“

František Lukeš, Verva Litvínov:
„Po tom jak se ten zápas vyvíjel, musíme být spokojení. Třikrát jsme prohrávali, tak zaplať bůh, že to tak dopadlo. V posledních zápasech nám jdou přesilovky a dařilo se nám v nich i dnes. Já jsem dostal parádní nahrávku od Mikúše a vyšlo mi to. Dal jsem bráchovi gól a tak mu asi za to koupím pivo. Já měl jet pátý nájezd, ale jsem rád, že už jsem nemusel. Býval bych bráchu rozhýbal jako Mikúš a snad by to vyšlo.“