Piráti začali proti Mantfieldu bez respektu. V šesté minutě se také dočkali první početní výhody při vyloučení Tomáše Vincoura. Nic z toho ale nebylo. Postupem času se začali prosazovat hosté. Pomohla jim v tom také první přesilovka, ke které se dostali v deváté minutě. Lavici hanby šel zahřívat Juraj Valach.

Jenže domácí se po minutě a půl provinili proti pravidlům znovu a na trestnou lavici si šel sednout také Lukáš Vantuch. Následnou dvojnásobnou přesilovku sice Hradec ještě nevyužil, ale bezprostředně po návratu na led prvního provinilce se nakonec zásluhou důrazného Tomáše Vincoura dostal do vedení. Hosté po vedoucím gólu ještě více zvýšili aktivitu a často motali domácím hlavu. Dokonale se jim to povedlo v devatenácté minutě, kdy přidali druhý gól. Postaral se o něj Peter Zámorský, který tvrdou střelou po ledě překonal Štěpána Lukeše v brance Pirátů.

Druhá třetina začala snahou obou týmů o vstřelení gólu. Hra se přelévala nahoru-dolů. Postupem času se ale stále víc dostávali do šancí domácí. Jejich snaha o kontaktní gól záhy vedla k alší přesilovce, která už byla úspěšná. Juraj Valach dostal kotouč do prostoru pravého kruhu, odkud bez přípravy vypálil a překonal gólmana Jaroslava Pavelku.

Kontaktní gól dodal domácím energii a ti začali vehementně dotírat na branku Hradce. Jejich tlak ale přibrzdilo vyloučení Masi Marjamäkiho. Po jeho návratu na led se opět Piráti vrátili k dobývání hradecké branky a i díky přesilovce se jim to podařilo. Ronald Knot se natlačil před gólmana Pavelku a nadvakrát protlačil kotouč za jeho záda. To ale nebylo ze strany Pirátů všechno. Vzápětí velkou domácí šanci spálil Pavel Klhůfek. Pak přišla výhoda domácí.ch. Dostali šanci hrát jeden a půl minuty přesilovku pět na tři, ale Hradec se ubránil. Necelé tři minuty před koncem druhé třetiny se však Pirátům podařilo dokonat obrat. O vedoucí gól domácích se postaral Petr Koblasa, který protlačil kotouč mezi betony hradeckého gólmana.

Do třetí části zápasu vstoupil Hradec se snahou vyrovnat. Chomutov ale pozorně bránil a čistou hrou bez vyloučení si udržoval nejtěsnější vedení. V 50. minutě ale přece jen šli domácí do oslabení, když Roman Chlouba dostal dvě minuty za hákování. Hosté však přesilovku nevyužili. Vzápětí však přišla další přesilovka hostů. Vyloučený byl David Štich. I tentokrát se domácí ubránili. Pak ale šel do třetice na trestnou lavici Jan Havel a to už Hradec přesilovku využil. Vyrovnávací gól dal Filip Pavlík. Další gól už žádný z týmů nedal a začalo prodloužení. V něm byl úspěšnější Hradec, který po necelé minutě vstřelil vítězný gól. Jeho autorem byl Lukáš Cingel.

Piráti Chomutov - Mountfield HK 3:4
(0:2, 3:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Valach (Klhůfek, Vantuch), 29. Knot (V. Růžička), 38. Koblasa (Huml, J. Havel) – 11. Vincour (Zámorský, Bičevskis), 19. Zámorský (Vopelka, Rosandić), 56. F. Pavlík (Bičevskis, Rákos), 61. Cingel (R. Pavlík)

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Stezka) – Mrázek, Jank, Knot, Dietz, Štich, Valach, Buchtela – Duda, V. Růžička, Tomica – J. Havel, Klhůfek, Sklenář – J. Stránský, Vantuch, Marjamäki – Chlouba, Huml, Koblasa

Mountfield HK: J. Pavelka (Maxwell) – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandić, Piché – Vincour, Bičevskis, Rákos – Paulovič, Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Dragoun, M. Chalupa – Karabáček, Kukumberg, Bezúch

Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Frodl, Komárek

Ohlasy trenérů:

Tomáš Martinec, Mountfield Hradec Králové: My si vítězství nad Chomutovem moc vážíme. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, výsledkově se nám povedla první třetina. Vedli jsme 2:0, ale ve druhé jsme nepochopitelně přestali hrát. Dělali jsme zbytečné fauly a Chomutov výsledek otočil. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že ten zápas se tu pokusíme vyhrát. Já si myslím, že kluci ukázali velké srdce a charakter. My jim děkujeme za to, že bojovali až do poslední minuty přesto, že Chomutov hrál velmi dobře. Dokázali vyrovnat a nakonec vyhrát.

Jan Šťastný, Piráti Chomutov: My jsme začali utkání velmi dobře. Měli jsme pohyb a spoustu šancí. Ta třetina ale skončila v náš neprospěch 0:2. Ve druhé třetině jsme zaslouženě zvedli otěže. Měli jsme pohyb, dobré bruslení. Vynutili jsme si přesilovky. Srovnali jsme a dali gól na 3:2. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme být stále aktivní. Samozřejmě víme, kde se nacházíme v tabulce a tak jsme chtěli bodovat za tři body. Bohužel si myslím, že klíčovým momentem bylo to, že jsme šli třikrát po sobě do oslabení. Obzvlášť to třetí vyloučení bylo zbytečné. Náš hráč to špatně vyhodnotil a fauloval v místě, kde to nic neřešilo. Bohužel kvalita soupeře je taková, že třetí přesilovku už využil a srovnal na 3:3. Prodloužení to už je loterie. My jsme ho tuhle sezonu hráli poprvé a bohužel jsme inkasovali gól a prohráli.