Piráti Chomutov začali utkání bez respektu a snažili se od počátku o aktivní hru. První velkou šanci ke skórování měl Chomutov už v šesté minutě, kdy šel zahřívat trestnou lavici Martin Ševc, ale domácí početní výhodu nevyužili. V jedenácté minutě hráli Piráti další přesilovku, ale při vyloučení Lukáše Dernera opět neuspěli. O několik minut později se do velké šance dostali hosté, když jeli dva na jednoho, jenže Justina Peterse nepřekonali. První gól přinesla až 15. Minuta a radovali se domácí.  Radek Duda našel u levé tyče Lukáše Vantucha, který nezaváhal a překonal gólmana Romana Willa. Jenže po pár minutách šel ven Tomáš Svoboda a hosté přesilovku využili. Autorem vyrovnávacího gólu se stal Marek Kvapil. Víc branek už v první části nepadlo.

Vyrovnaná partie

Druhou třetinu začaly oba týmy ve čtyřech. Jako první se vrátili k plnému počtu hráčů hosté a krátkou přesilovku využili. Bílé Tygry gól nabudil a po několik dalších minut byli aktivnější. Piráti se jen bránili a občas vyrazili do brejku. Postupně však domácí hru vyrovnali a vytvořili si několik zajímavých šancí. Nejblíže k vyrovnání měl v polovině zápasu Tomáš Svoboda. Vladimír Růžička si najel před bránu a vrátil kotouč dozadu Svobodovi, ten mířil pod horní tyč, ale Will puk vyrazil ramenem. Po chvilce se však Piráti přece jen vyrovnání dočkali. Lukáš Vantuch zajel až do rohu útočného pásma a odtud poslal puk na hůl Stanislava Dietze. Ten zavřel oči a tvrdou ranou k pravé tyči zařídil Pirátům vyrovnání. Za malou chvilku mohli jít domácí do vedení. Jakub Sklenář se prodral až před brankáře Willa, ale ten jeho střelu po ledě vyrazil. Do kabin se tak šlo opět za vyrovnaného stavu.

Tygři rozhodují

Po dvou odehraných minutách třetí části si hosté vykoledovali další trest. Matěj Stříteský šel ven za podražení, ale domácí vyšli gólově naprázdno. Naopak, hosté se po několika minutách dostali opět do vedení. V 52. minutě Jan Ordoš dorazil po střele Lukáše Krenželoka puk z brankoviště za záda Justina Peterse. Piráti se poté snažili o vyrovnání a tři minuty před koncem třetiny dostali opět výhodu přesilové hry. Minutu před koncem ještě odvolali gólmana, ale hosté hru bez gólmana potrestali čtvrtým gólem a rozhodli o svém vítězství.

Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Vantuch (Duda, Tomica), 35. Dietz (Vantuch, Flemming) – 18. M. Kvapil (Filippi, Ševc), 21. Lenc (Birner, Filippi), 52. Ordoš (L. Krenželok), 60. Ševc (L. Krenželok).

Piráti Chomutov: Peters (Stezka) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Antropov – Koblasa, V. Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Klíma, J. Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Marjamäki, Klhůfek, J. Havel.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc, Havlín – L. Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Valský, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, J. Vlach, M. Zachar.

Rozhodčí: Alexander Pavlovič, Jan Hribik – Tomáš Brejcha, David Jelínek.

Diváci: 4 214.

Ohlasy po utkání:

Filip Pešán, trenér Bílí Tygři Liberec: Viděli jsme velmi vyrovnaný zápas. Domácí hrál bojovně, urputně a v rychlosti. My jsme si pomohli na začátku dvakrát přesilovou hrou. Po čtyřiceti minutách byl zápas stále vyrovnaný. Ke konci druhé a na začátku třetí třetiny jsme asi tahali i za kratší konec, ale i za to, že jsme to nevzdali a drželi systém, který jsme si řekli, tak jsme byli odměněni tím třetím vítězným gólem.

Jan Šťastný, trenér Piráti Chomutov: První třetina byla podle našich představ. Měli jsme pohy b, vytvořili jsme si spoustu šancí, bohužel jsme je nevyužili. Škoda, že jsme dali jen jeden gól. Soupeř ke konci první třetiny srovnal z přesilovky při situaci, které jsme se obávali, protože všechny ty zápasy s Libercem jsou hodně vyrovnané. Rozhodují je detaily a přesilové hry. Na úvod druhé třetiny jsme inkasovali opět z přesilovky. To si myslím, že mužstvo hodně srazilo. Dostávali jsme se z toho půlku třetiny. Pak nás hodně nakopl ten vyrovnávací gól. Měli jsme pak spoustu šancí, ale bohužel jsme ty góly nedali. Ve třetí třetině jsme to chtěli zlomit a dát ten rozdílový gól. Bohužel jsme chybovali a inkasovali jsme gól, který rozhodl a tak z vyrovnaného utkání nemáme ani bod.

Stanislav Dietz, útočník Piráti Chomutov: Zápas zase rozhodly naše chyby. Děláme zbytečné fauly v útočném pásmu. Je to pořád dokola. Občas přijde nějaký výkřik do tmy, že sehrajme dobrý zápas jako posledně s Brnem, ale pak se to vrátí do starých kolejí. Hrát třicet, nebo čtyřicet minut dobře, to nestačí, soupeř nás potom vždy potrestá.