V prvním utkání na domácí půdě Dukly Jihlava se očekával tuhý boj. To se také během prvních dvou částí potvrzovalo. Do vedení se dostali v patnácté minutě hosté pohotovou dorážkou Milana Krafta – 0:1.

Krátce po první přestávce ale domácí dokázali vyrovnat a místy se dostávali do tlaku. I podruhé šli ale do kabin spokojenější hosté. Ve 38. minutě se po přihrávce Semana prosadil Stránský – 1:2.

O osudu celého utkání rozhodlo poslední dějství. Do toho vstupovali chomutovští hráči s výhodou jednoho muže v poli a také toho náležitě využili. Minutu a půl od úvodní buly rozjásal skupiny hostujících fandů Milan Procházka – 1:3.

Jihlavským se nedala upřít velká bojovnost, měli pár slibných šancí, ale hosté si svou svatyni hájili více, než důsledně. A dokázali také navyšovat skóre.

Během pěti minut rozsvítili červené světlo ještě Skořepa a Kuběna a stanovili konečné skóre na 1:5. Ve čtvrtečním utkání tak Chomutov může ukončit semifinálovou sérii v nejkratším možném termínu.