Nastoupí na křídle vedle centra Vladimíra Růžičky mladšího a kapitána Michala Vondrka, nebo na rozjezd dostane prostor jinde? Možná o tom jak to bude není ještě ani v tuto chvíli rozhodnutý sám hlavní kouč Pirátů Vladimír Růžička starší.

Roman Červenka dlouho nehrál soutěžní utkání, naposledy s reprezentací. A tak sám přiznal, že hned první trénink Pirátů mu dal zabrat. Na druhou stranu je to zkušený harcovník a jen jeho přítomnost na ledě se může pozitivně projevit na hře celého mužstva Pirátů. Ti si dnes chtějí připsat do tabulky další tři body.

Jenže ani Pardubice do Chomutova nejedou s tím, že by tu body zadarmo nechali. Už i proto, že v tabulce jim patří 11. místo a po dvou kolech jsou stále bez bodového zisku.

V posledním utkání na domácím ledě podlehlo Dynamo v neděli Plzni 1:4. Po utkání byl silně rozladěn hlavní trenér Pardubic Miloš Říha. „Přijde mi, že se hráči na něco šetří a přitom absolutně nevím na co," řekl po utkání pardubický kouč. Třeba právě na Chomutov, který po páteční prohře v Třinci doma v neděli porazil především díky bojovnému výkonu Boleslav 2:1.

Lze proto očekávat, že SD Aréna bude dnes opět velmi slušně zaplněná, jestli ne zcela vyprodaná. Jak to všechno dopadne budeme vědět dnes večer.