Dnes v 17.30 hodin svedou Piráti svou poslední předvánoční bitvu s vítkovickou Riderou. Ta aktuálně okupuje třetí místo extraligové tabulky. Po třech bodech, o které Piráti oloupili ve středu v Brně Kometu, tak mají možnost získat na další bodový zisk. Oby celky se letos už střetly dvakrát. Pokaždé vyhrála Ridera. 22.zaří Piráti doma podlehli Vítkovicím 1:2 v prodloužení a 3. listopadu odjeli z Vítkovic s prohrou 2:4, takže mají dnešnímu soupeři co oplácet.

Ronald Knot premiéra

Dnes se poprvé v chomutovském dresu představí poslední posila Pirátů obránce Ronald Knot. Do Chomutova přišel z Mladé Boleslavi výměnou za Ondřeje Dlapu. Třiadvacetiletý rodák z Prahy začal pirátskou misi už ve středu na ledě brněnské Komety.Odchovanec pražské Slavie zatím v nejvyšší soutěži nastřádal 104 startů, čtyři góly a pět asistencí. Letos zasáhl do 26 utkání, jednou skóroval a přidal jednu přihrávku. Bude jistě zajímavé sledovat, zda se střelecky prosadí podobně brzy jako nedávné posily.

Co říkají statistiky

V letošní sezóně Tipsport extraliga sleduje řadu nových analytických statistik. Už několik let mohou fanoušci také porovnávat hráče v rámci Radegast indexu, jemuž vládne vítkovický Jan Výtisk. Piráti figurují s 326 puky zastavenými vlastním tělem nebo hokejkou na šesté příčce. Hodně se v tomto ohledu činí slovenský čahoun Juraj Valach, jemuž patří mezi jednotlivci třetí místo. Dobrácký obr zablokoval 57 ran soupeřů, následují Stanislav Dietz (40) a Jaroslav Mrázek (35). Statistiku vede přesvědčivě Jan Výtisk a to i přesto, že letos vynechal už tři zápasy. Na kontě má 82 bloků, což je o jedenáct víc než statistici napočítali druhému Milanu Douderovi z Třince.